TIPY

Nejnovější LED technologie vytvoří plnohodnotné osvětlení

Inovace ve světě technologií postupují mílovými kroky a ani osvětlení LED není v tomto směru výjimkou. Pokud si stále tento typ svítidel představujete především jako slabě svítící pásky nebo futuristicky vypadající žárovky s mizernou svítivostí, prohlédněte si spolu s námi jeho druhou tvář, která se časům minulým podobá jen velmi vzdáleně.

Žárovky LED se pyšní především nízkou spotřebou energie a dlouhou životností. Spotřebují až o  90% energie méně než klasické wolframové žárovky a předčí je i svou životností, která se při běžném provozu pohybuje okolo 10 000 hodin (ekvivalent 10 klasických žárovek). Méně častá výměna žárovek a úspora nákladů za elektřinu ale nejsou jedinými výhodami LED osvětlení.

Led osvětlení se může pyšnit velmi širokým barevným spektrem. Není pro něj problém navodit atmosféru denního světla nebo se svou barvou přiblížit důvěrně známému světlu wolframových žárovek, jež nás v domácnostech doprovázely po několik desetiletí. Světlo ale dokáží LED zdroje rozložit mnohem účinněji a kreativněji díky své flexibilnosti a širokým možnostem využití. Nejnovější trendy v technologii LED představují především tzv. integrované LED zdroje a LED chipy, které se mohou stát plnohodnotným prvkem interiérové architektury v domácnostech i komerčních prostorách. Svítidla ze série Infinity jsou založena na jednoduchém nadčasovém tvaru proplétajících se smyček a na první pohled působí spíše jako křehké umělecké dílo. Ale dokáží se postarat i o plnohodnotné osvětlení místnosti.

 infinity

LED osvětlení vybírejte podle svého vkusu

 Barva světla ovlivňuje značnou měrou panující náladu v místnosti. Zatímco teplé světlo (méně než 3300K) vytváří příjemnou atmosféru a umí nás uklidnit a uvolnit, studené světlo (větší než 5000K) pomáhá zvýšit koncentraci a motivaci k práci. Nejde ale o nepřekročitelné dogma, pouze doporučení. Vybírejte proto takové světlo, při kterém se cítíte nejlépe.

pirlo

Patříte-li k lidem, kteří rádi zkouší novinky, určitě nevynechejte svítidla ze série Pirlo, která vnáší do interiéru hravost a svěžest. Kromě působivého designu využívajícího dokonalost spirály, který je ještě umocněn použitím lesklého chromu, zaujme Pirlo i komfortní světelnou atmosférou a použitím něžného akrylového krycího skla s velmi univerzálním využitím.

Milujete-li jednoduchou hru tvarů, máme pro vás ještě designové stropní svítidlo s regulací VULKAN v moderním provedení, jehož největší předností je možnost samostatného sepnutí vrchního nebo spodního světla. S celkovým příkonem pouhých 25W a světelnou účinností 1750 lumenů potěší všechny, kteří mají rádi výkonné osvětlení, výdaje své domácnosti pod kontrolou a záleží jim při tom na harmonicky vypadajícím a moderním interiéru.

Související příspěvky

Jak si zařídit kvalitní spánek

redakce

Čím LED žárovky válcují konkurenci? Důvodů je hned několik!

redakce

LED panely! Oč se vlastně jedná a proč jsou stále oblíbenější?

redakce

Přidat komentář