TIPY

Nechte si kvalitně vyčistit koberec

I když dnes už v mnoha domácnostech hrají prim různá moderní podloží typu vinyl či zámková dlažba, skoro všude je alespoň v jedné místnosti nějaký ten tepich. Když se zašpiní natolik, že už nejde domácími prostředky dát do pořádku, je vhodné kontaktovat profesionály.

Koberce jsou stále populární

Dlouho se zdálo, že nad koberci se začíná smrákat. Výrobci různých druhů omyvatelných odolných podlah pro to dělali první poslední, nicméně dobrému tepichu se nic nevyrovná. I proto ho má doma skoro každý. Ve spoustě domácností jsou koberce položeny ve všech pokojích, snad s výjimkou koupelny a WC.

Jejich obliba tkví v tom, že jsou příjemné na pohled i na dotek. Chodit boso po zámkové dlažbě nebo linoleu není ono. V zimních měsících se pak člověk může takto dokonce i nachladit, jelikož se jedná o studené povrchy. Koberec však hřeje. Samozřejmě, že hodně záleží na druhu. Jednoduchá kancelářská verze nebude mít pochopitelně takové vlastnosti jako modely určené do obýváku nebo do ložnice.

Hned se zašpiní

Komplikovaná údržba je tou hlavní příčinou, proč koberce přeci jen trochu vyšly z módy. Zatímco jiné podlahy stačí lehce přetřít vodou, koberec je nutné často zdlouhavě vysávat. Navíc se v nich udržují roztoči a podobná havěť, takže pro alergiky se nejedná o nejvhodnější podloží.

Ten, kdo nechce, aby se u něj vyvinulo astma či jiný druh alergie, musí dbát na pravidelné čištění. Ne každý to však umí a má pro tento účel vhodné vybavení. Vysavače, které si umí poradit i s mikroskopickými škůdci, jsou velmi drahé. Proto je vhodné alespoň párkrát za rok přenechat tepichy profesionálům.

Čištění suchou cestou

Obyvatelé hlavního města mají celkem štěstí, jelikož čištění koberců v Praze provádí celá řada profíků, třeba firma Boček – čištění koberců a sedaček. Ti používají čištění suchou cestou, která je daleko ekologičtější než mokrý způsob, nicméně nikoliv na úkor kvality. Rovněž je to časově méně náročnější, což samozřejmě zákazníci s povděkem kvitují.

Související příspěvky

Specialista na CNC stroje- Awac

redakce

Oprava dveří po vloupání

redakce

Presťahujte sa na Slovensko bez problémov

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.