TIPY

Nábytek do koupelny, který skutečně využijete

V koupelnách máme většinou méně místa. V bytech je to takřka pravidlem, v rodinných domech mají někteří štěstí a pyšní se velkou koupelnou, ale i tady se na ní většinou šetří s místem. Proto je v malém prostoru potřeba myslet na správné využití každého centimetru. A aby tomu tak bylo, je nutné vybrat si koupelnový nábytek nejen s ohledem na jeho vzhled, ale i na funkčnost.

Schovejte drobnosti do skříňky

Zvláště ženy, ale i spousta mužů, potřebuje v koupelně mnoho drobnějšího vybavení. Od sponek, přes líčidla, drogistické zboží po vůně. V koupelně by proto měla být alespoň jedna užší a vyšší skříňka, do níž můžeme důležité drobné věci každodenní potřeby uložit.

Velmi hezky působí zrcadla, která nemají skříňku. Je ale potřeba myslet na to, že všechna líčidla nebo krémy budeme muset umístit někde jinde.

Poličky do koutů

Velmi praktický nábytek do koupelny jsou poličky nebo policové skříňky, které se dají pověsti do koutů místnosti. Můžete díky nim využít místo nad toaletou, i když se nachází v koutě a hned vedle ní je zavěšený bojler nebo stojí pračka se sušičkou.

Poličky celkově jsou v koupelně vítané. V nich se dají skladovat jak hygienické potřeby, tak sprchové gely, šampony, mýdla, ale i pár ručníků nebo osušek. Zátěž nemůže být vysoká, ale v koupelně ji ani nepotřebujeme.

Do koutů je dobré umisťovat i sprchové kouty, čímž také ušetříte prostor. A jestli máte v koupelně pračku, existují skříňky nad pračku, jejichž boční stěny tvoří zároveň nohy vysoké skříňky, v níž je uschovaná pračka, a nad ní pak jsou buď otevřené police, nebo uzavřená skříňka.

Co se týče materiálů, volit můžete z mnoha typů i barev. Počítat ale musíte s vlhkostí, které se v koupelně nevyhneme. Bílý nábytek koupelnu optický zvětší a doslova ji rozsvítí. Tmavý je zase velmi elegantní a decentní.

Související příspěvky

Sedací pytle ve školce jsou zábava. Mají je i v té vaší?

redakce

Pořizujete si kamerový systém? Udělejte si jasno v těchto věcech

redakce

Dřevěné prvky do interiéru

redakce