Search

Nablýskané Vánoce nejsou zadarmo

Mít svůj dům zářivě čistý a nablýskaný považuje většina z nás za základ krásných Vánoc. Toho docílit, ovšem není zadarmo. Předvánočním úklidem strávíme mnoho hodin. Abychom jej zvládli rychleji, můžeme si vybrat pár šikovných pomocníků, kteří nám práci usnadní a zkrátí čas strávený úklidem.

 

Nablýskaná zrcadla i okna

Mytí oken patří v domácnosti k nejméně oblíbeným činnostem, ke kterým se musíte někdy i dlouho odhodlávat. Během vánočních svátků vás ale čeká spoustu návštěv a okna plná šmouh rozhodně nebudou dobrou vizitkou, proto nic neodkládejte. Aby vám šlo mytí oken hladce, vezměte si k ruce aku stěrku Kärcher WV 5 Premium Non Stop Cleaning Kit, která je vhodná na velké skleněné plochy, ale i hůře dostupná špaletová okna. Stejně dobře si poradí s údržbou nejrůznějších hladkých povrchů v kuchyni, ale i koupelně, kde s ní jedním tahem vyčistíte i stěny a dveře sprchového koutu. Pomocí šikovného teleskopického nástavce, který lze dokoupit jako volitelné příslušenství, umyjete i těžko dosažitelná střešní okna. Akustěrka je velice lehká a díky měkčím prvkům na rukojeti i praktická a ergonomická. Na jedno nabití s aku stěrkou Kärcher WV 5 Premium Non Stop Cleaning Kit umyjete až 105 m2. V názvu se honosí výrazem Non Stop právem. Součástí balení je i náhradní baterie a dokovací stanice. Pokud se baterie během mytí vybije, vyměníte ji a můžete pokračovat bez omezení v práci.

 

Zářivá podlaha s podlahovou myčkou

Řeklo by se, že udržovat podlahy čisté je v dnešní době hračka. Ale schválně si spočítejte, kolikrát týdně se jimi musíte zabývat, zvláště když máte početnou rodinu a domácí mazlíčky. Smeták a mokrý hadr jsou už přežitkem, i tak ale při běžném úklidu podlahy nejdříve vysajete a pak teprve vytřete. A teď si představte, že byste tyto dva úkony mohli udělat najednou! Podlahová myčka Kärcher FC 5 tohle všechno zvládne. Kombinuje mytí s odsáváním nečistot v jediném kroku, čímž ušetříte až o polovinu více času. Automatické pohánění válců (až 500 otáček za minutu) usnadňuje vytírání a zdokonaluje výsledky čištění bez zbytečného použití síly a namáhavého drhnutí. Díky navlhčení povrchu při práci ihned vidíte, co je uklizené a co ještě ne. Myčka je univerzální a vhodná k čištění nejrůznějších tvrdých podlahových materiálů jako je dřevo, dlažba, laminát nebo lino. Čisticí válce pohodlně vyměníte jednou rukou. S podlahovou myčkou navíc šetříte velké množství vody, které byste jinak spotřebovali při klasickém vytírání. „Podlahová myčka vám ušetří práci, ale i peněženku. Na byt o rozloze cca 60 m² spotřebuje čistička tvrdých ploch v průměru 600 ml vody. Na běžné čištění je oproti tomu zapotřebí nejméně 5 až 10 litrů,“ říká produktová specialistka Kärcher Jana Bezoušková.

Bez problémů vyčistit podlahu a vyžehlit

Čištění podlahy a žehlení, to by se na první pohled mohlo zdát jako podivná kombinace. Žehlení zaujímá na žebříčku nejméně oblíbených domácích prací přední místa. To ale jen do té doby, než budete mít tu čest seznámit se s parním generátorem. Ve srovnání s klasickým způsobem je žehlení za pomoci parního generátoru vysoce efektivní a ušetříte s ním až 50 % obvyklého času. Dnes navíc můžete jeden přístroj využít na žehlení prádla i na čištění odolných skvrn v domácnosti. S přístrojem Kärcher SC 4 Iron Kit dokonale „vyleštíte“ dlaždice, varnou desku, digestoř a nejužší spáry. Při čištění můžete intenzitu páry dle potřeby upravovat díky intuitivní dvoustupňové regulaci. Parní čistič umožňuje permanentní doplňování vody v nádrži bez nutnosti přerušení práce a vychladnutí ohřívací jednotky, což oceníte zejména při úklidu ve velkých bytech a rodinných domech. Součástí přístroje je rovněž speciální velká podlahová hubice Comfort Plus, kterou použijete i na čistění větších ploch.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *