Search

Na co byste měli dívat při výběru chladničky?

Hledáte vhodnou chladničku do své kuchyně? Vyberte si chladničku, která do vaší kuchyně zapadne nejen po designové, ale i praktické stránce. Na jaké faktory byste se měli při výběru chladničky zaměřit?

 

1.      Velikost úložného prostoru

Při výběru vnitřního objemu se odrazte od počtu osob v domácnosti. Platí, že na jednoho člena připadá objem přibližně 70 litrů. Prostor v chladničkách je maximálně využit. Nápoje můžete umístit na dveře, jídlo na police a zeleninu do spodní části chladničky.

 

2.      Funkce

Některé chladničky mají antibakteriální povrch i filtr, který brání v tvoření bakterií, pohlcuje pach a čistí vzduch.

Zjednodušit život vám mohou i další zajímavé funkce jako například funkce No Frost, bez námrazový systém, který zajišťuje rovnoměrnou teplotu v prostoru chladničky díky cirkulaci studeného vzduchu. Funkce také eliminuje srážení vodních par a dbá, aby vnitřní prostor nenamrzal.

 

3.      Chladnička a mrazák v jednom

Většina chladniček má samostatné dveře vedoucí do chladícího a do mrazicího prostoru. Mrazák se může nacházet nahoru, jde o mrazničky menšího objemu, nebo dole. Tyto mrazničky bývají zpravidla objemnější.

 

4.      Typ chlazení

Chladničky mohou být jedno kompresorové, kdy chlazení zajistí jeden kompresor a ovládání s termostatem najdete uvnitř chladničky. Dalším typem chladicího okruhu je chlazení jedno kompresorové s ventilem, kde zase najdete dva samostatné chladicí okruhy pro chladničku i mrazničku, a proto jednu z nich lze v případě, že ji právě nepotřebujete používat, vypnout. A posledním je dynamické chlazení, které funguje na principu ventilového.

 

Chladnička RGO-380 X

Kombinovaná chladnička s bez námrazy technologií No Frost obsahuje také velkou zásuvku na zeleninu s regulací vlhkosti. Její čistý objem je 324 litrů, z čehož 230 litrů připadá na ledničku. Mrazák s objemem 94 litrů se nachází ve spodní části. Praktický kousek skvěle zapadne do vaší kuchyně i po designové stránce.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *