TIPY

Moderní kuchyň – jak by měla vypadat?

Kuchyň je místem, kde každý z nás rád tráví svůj čas při přípravě chutných pokrmů. Avšak je potřeba si uvědomit, že kuchyň je nejenom praktickým místem, kde se dá dobře navařit, ale rovněž i výrazným interiérovým vybavením – je tedy potřeba dbát na to, aby byla kuchyň především stylová a hodila se do vašeho bytu či domu. Například moderně zařízené nemovitosti si jednoznačně žádají moderní kuchyň, jakákoliv jiná kuchyň by v nich totiž nevypadala dobře a reprezentativně.

Pod pojmem moderní kuchyně si lze představit kuchyně splňující všechny současné trendy, co se designu týče. Mezi takovéto trendy se řadí například lesklá úprava kuchyňských dvířek. Pokud se vám totiž povede takovouto kuchyň s lesklými dvířky sladit s dobrým osvětlením, tak se můžete těšit na opravdu luxusní estetický zážitek. Ne každému ale toto musí vyhovovat, proto jsou samozřejmě dostání i kuchyně v moderním designu s klasickými matnými dvířky. Možná je i jejich kombinace.

Jaké barvy kuchyňských linek frčí?

Moderní kuchyně se rozhodně netají tím, že hlavní prim u nich hraje vzhled. Pokud si tedy budete vybírat moderní kuchyňskou linku, tak se snažte vybrat takovou, jež bude i v souladu s barevnými trendy. Trendy záležitostí jsou obzvláště šedé kuchyňské linky, následované těmi červenými a černými. Vůbec nic ale nezkazíte ani nadčasovou a minimalistickou klasikou v podobě bílé kuchyně či kuchyně v dekoru dřeva.

Důležitý je samozřejmě i materiál, který se na výrobu moderních kuchyní používá. Asi vás nepřekvapí skutečnost, že základ moderních kuchyní tvoří dřevo, zejména pak dubové dřevo. Avšak celodřevěné kuchyňské linky z masivu by byly cenově nesmyslně drahé, navíc pro používání nepraktické, nemluvě o tom, že by byly náchylné na poškození, proto se na výrobu moderních kuchyní používají především laminované desky a MDF.

Tiché zavírání skříněk = výdobytek moderních kuchyní

Kromě designu kuchyňské linky je samozřejmě nutno řešit i její praktičnost. Obzvlášť klíčové je si vybrat takovou kuchyňskou linku, jež bude včetně pracovní desky velikostně odpovídat všem vašim potřebám, a to i těm budoucím. Moderní kuchyně jsou naštěstí vyráběny v celé řadě velikostí a tvarů, tudíž každý si zajisté vybere kuchyňskou linku, která mu bude plně vyhovovat.

Moderní kuchyně definují i drobné detaily, jež byste na starších kuchyňských linek hledali marně. Řeč je třeba o ozdobných úchytech kuchyňských skříněk, které jsou vyráběny z kovu či plastu a dokáží povznést vzhled kuchyně na novou úroveň. Stejně tak synonymem pro moderní kuchyň je systém tichého zavírání skříněk, který vás jednou provždy zbaví nepříjemného hluku vznikajícího při neopatrném zavírání dvířek.

Související příspěvky

Jak na internetu koupit kvalitní plechovou garáž za slušnou cenu?

redakce

Opraví za pár vteřin

redakce

Zlepšete pracovní morálku úklidem

redakce