TIPY

Moderní interiér umí proměnit také malíři Praha

Renovace bytu zahrnuje změnu od podlahy po strop a navyhýbá se ani stěnám. Malování interiéru je tak nejjednodušší, ale také nejlevnější možností, jak udělat z nudného a zašedlého bytu nový a moderní iteriér. Lidé se někdy bojí změn, ale k malování je nejlepší si pozvat odborníky, své služby nabízejí například malíři Praha.

Profesionálové ve svém oboru

Nejen malíři Praha jsou profesionálové a dobře ví, jak svou práci dělat dobře. Nabízejí kvalitní služby, které využívají v praxi, malíři mají nápady, které doplňují kreativitou. Disponují vším, co je k takové práci potřeba, ale důležité v tomto případě je, aby byly stěny připraveny na malování. Odborníci, jako malíři Praha, radí, že praskliny nebo nerovnosti, je třeba odstranit. Stejně tak i starý nátěr se musí oškrábat, protože stará malba by se po nánosu další vrstvy mohla jednoduše sloupat. Určitě jako dobrý nápad se jeví, natřít stěny správným penetračním nátěrem, který má za úkol lepší přilnavost barvy. Vhodný je také základní nátěr, který doplní sytost barvy.

Rozdělení barev

Všechny barvy jsou rozděleny do několika skupin. První skupina zahrnuje teplé odstíny, kam patří červená, oranžová, žlutá, zelená a jejich odstíny. Druhá skupina zahrnuje studené odstíny modrozelené, fialové, modré, modré a jejich odstíny. Existují také neutrální barvy a to bílá, šedá, černá. Malíři Praha doporučují zvolit teplé odstíny do místnosti, která je situována na sever a do pokoje, který má okna na jih zase studené odstíny.

Barevná paleta

Barvy v životě člověka hrají významnou roli. Možná se to nezdá, ale lidé mají barvy rádi a tak se nemusejí přizpůsobit jen základním odstínům. Bílá, béžová a písková symbolizují čistotu, nevinnost, radost. Slouží k vizuálnímu rozšíření místnosti, čímž místnost zesvětlí. Tyto barvy je možné v interiéru kombinovat s jakoukoli jinou barvou a odstínem. Tradiční hnědá symbolizuje důvěru, tradice, konzervatismus. Malíři Praha doporučují i jiné úspěšné kombinace, jsou to například hnědá – růžová – bílá nebo hnědá – bílá – zelená nebo hnědá – béžová – žlutá.

Ovšem i bílá barva je vhodnou barvou pro interiér. Někomu může sice bílá barva zdát jako nudná, ale pokud ji malíři zkombinují s jiným odstínem nebo dokonce se vzorovanou tapetou, vznikne dokonalá harmonie a příjemné prostředí.

Červené odstíny v interiéru může způsobit podrážděnost – tato barva má stimulační účinek. Použití červené barvy v kombinaci s jinými barvami v interiéru bytu budou vhodn v designu kuchyně, obývacího pokoje, koupelny, chodby, jídelny. Tato barva účinně bojuje proti depresi a špatné náladě, stimuluje mozkovou činnost. Červená v interiéru kuchyně podněcuje chuť k jídlu.

Žlutá barva symbolizuje bohatství, světlo, veselost. Má vlastnosti zelené a červené barvy. To je barva veselosti, plodnosti. Kombinace v interiéru je možná se studenými i teplými barvami a odstíny. Účinně stimuluje mozkovou činnost. Rozšiřuje prostor.

Zelená barva je barva přírody, harmonie, mládí, svěžesti, naděje. Zelená pomáhá soustředit pozornost. V kombinaci se žlutou symbolizuje aktivitu, růst. Kombinace modré a zelené má uklidňující účinek a účinně bojuje proti stresu a únavě.

Modrá barva je studeným odstínem a snižuje chuť k jídlu. Rozšiřuje prostor. Je ale oblíbenou barvou zejména v koupelnách, protože je blízká vodě. Použití modré barvy v interiéru dodá místnosti eleganci a sofistikovanost. Uklidňující vlastnosti modré jsou ideální pro ložnice. Nedoporučuje se pro použití v kuchyni.

Související příspěvky

Bio enzymatické prostředky jako efektivní pomoc

redakce

Hlavní výhody dřevěných pelet a jak je pořídit nejlevněji

redakce

Na soláry se čeká i déle než půl roku. Dva měsíce věnované plánování energetických úspor firmám ušetří balík navíc

redakce