Search

Minimalisticky zařízená ložnice z rukou profesionální designérky

Odjakživa jsem zastáncem toho, že byt nebo dům nemá vypadat jako skladiště všeho možného i nemožného. Od toho jsou k tomu určené prostory. Máme s manželem rodinný dům a jelikož je opravdu obrovský, tak se do něj vleze hodně věcí i lidí, ale tímto stylem jsem to nechtěla pojmout, takže je vše vzdušné a minimalisticky zařízené.Jediné, co nám ještě scházelo k dokonalosti, byla naše ložnice. Věděla jsem přesně, jak ji chci zařídit, ale byla jsem klidnější, když jsem se mohla obrátit na profesionální designérku, paní Pavlínu Lipkovou z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN.

Sedli jsme si s paní designérskou a dali jí půdorys prostoru, aby si do něj mohla zaznamenávat svoje návrhy. Řekla jsem jí, že si to představuji nejlépe v kontrastu bílá černá, ale nutně to nemusí být. Můžou to být i příbuzné barvy jako smetanová, béžová či šedá, antracitová atd. Vše si zaznamenala, domluvily jsme finanční rozpočet a vypracovala předběžný návrh. Poté jsme vše prošly a schválily jsme návrh.

02 Interiér ložnice 37

Dopadlo to tak, že za dveřmi vznikl pás skříní včetně televizního koutku v černé barvě a vysokém lesku. Televizi jsme postavili na komodu a nad ní jsme umístili menší skříňky, ve kterých máme umístěné DVD, CD a kazety. Jelikož i u nás bývá v létě pořádné horko, tak jsme si nechali zabudovat i klimatizaci, která je na léto  jistě oceníme.

Na okna jsme zvolili jednoduché záclony v bílé barvě bez vzorku a lehké závěsy v černé barvě. Podlaha je v hnědé barvě a je plovoucí. Chtěla jsem nějaká zajímavá světla, tak máme v místnosti designová stropní světla. Vždy jsem si přála mít u postele taburet nebo něco obdobného coby odkládací prostor pro oblečení, které ze sebe můžu shodit, když jdu do postele a zároveň aby to mělo i úložný prostor. Do něj jsme uskladnili veškeré ložní prádlo.

Postel je taktéž černá ve vysokém lesku včetně nočních stolků, které mají každé dva šuplíky. Pořídili jsme k posteli koberečky s vyšším vlasem, které jsou na omak a nášlap velice příjemné a měkké. Nemám totiž ráda chlad od podlahy, když ráno vstávám z postele.

03 Interiér ložnice 37

Stěnu za postelí jsme vytapetovali tapetou, která má barevnou kombinaci opakující se v celém prostoru. Zeď tak rozrušila bílou barvu zdí a dokreslila prostor, aby byl příjemnější na pohled. Po obou stranách jsme nechali zabudovat i zrcadla, která jsou umístěna na posuvných dveřích, kterými se lehce dostaneme na toaletu, abychom nemuseli zbytečně chodit přes chodbu.

Strašně moc se mi líbí vychytávka v podobě posuvných dveří na toaletu. Chtěla bych tímto mockrát poděkovat paní Lipkové z firmy ORIGINE za její skvěle a perfektně odvedenou práci.


TAG


Jeden komentář u “Minimalisticky zařízená ložnice z rukou profesionální designérky

  1. petr.kratky57 napsal:

    Pekné 🙂 Ale já bych to trošku nějak předělal, třeba bych tam dal nějakou samolepku jako tady: https://www.isamolepkynazed.cz/p/cestovani Ale nejsem si jistý jestli to bude úplně to pravé ořechové…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *