Search

Koupelna ve skandinávském stylu – jak na ni?

V koupelně každý z nás tráví denně spoustu času. Proto by si ji měl zařídit tak, aby se tady cítil příjemně. Inspiraci můžete najít ve skandinávském stylu, který se těší velké oblibě právě pro svou jednoduchost, funkčnost a eleganci.

 

Střídmost a elegance

Zařídit si koupelnu v severském duchu není nic obtížného, postačí provést pár chytrých změn. Základem je střídmost, decentnost a barevná umírněnost – přesně tak je to v severských interiérech zvykem. Zapomeňte tedy na výrazné a do očí bijící kontrasty a vsaďte na jeden barevný akcent, dosáhnete tak optického sjednocení. Ideální jsou světlé obklady, které působí čistě a neutrálně a dobře se kombinují.

 

Přírodní materiály

Vsaďte na přírodní materiály, jako je dřevo nebo kámen. Ačkoli se to nezdá, právě on se skvěle doplňuje s bílou studenou barvou a vnese do místnosti hřejivý pocit. Skandinávská koupelna sází na jednoduchý koupelnový nábytek, rovněž v přírodních a světlých odstínech. Místo nepřehledných polic volte raději koupelnové skříňky, do nichž vše potřebné šikovně a prakticky uschováte. Místnost tak bude neustále působit přehledně a uklizeně.

 

Důležitost detailů

Nezapomínejte ani na detaily, právě ty totiž utváří finální dojem. Háčky na ručníky, kelímky na kartáčky nebo třeba vodovodní baterie dovedou pozvednout nebo naopak snížit úroveň celé koupelny. Nevíte-li, jak všechno správně sladit, pak vybírejte výrobky ze stejné řady a budete mít po starostech. Bát se nemusíte ani atypických motivů a doplňků, kterými neutrální a pro někoho možná trochu chladnou a strohou (ne)barevnost oživíte. Zakomponovat sem můžete šedou, ale také petrolejovou či levandulovou.

 

Inspirace vintage stylem

Na honosné dekorace rovnou zapomeňte, obyvatelé Skandinávie preferují vintage styl. Použít můžete různé typy flakonů, lahviček, skleniček a dóziček, skvěle vypadají také mýdlenky či džbány. Rovněž kovové doplňky se tady budou pěkně vyjímat, třeba v zastoupení věšáků na osušky. To vše dodá prostoru nevšední a osobité kouzlo. Důležitým prvkem jsou rovněž krásně zelené rostliny, které rozbijí strohost koupelny a příjemně doladí její vzhled. Nezapomeňte ani na vonné svíčky a mýdla, která navodí patřičnou atmosféru.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *