TIPY

Kotel vybírejte podle druhu paliva i poskytovaného komfortu

Topná sezóna už nám opět neodbytně klepe na dveře a s ní přichází i otázka nákupu nového kotle, pokud ten starý už dosloužil nebo nefunguje, jak má. Kotle na tuhá paliva jsou stále oblíbenější, protože nižší cena za vytápění je díky použití moderních technologií ještě umocněna jednoduchou obsluhou a komfortem vytápění.

Kotle na pevná paliva se vejdou skoro kamkoliv, to ale nemusí platit o médiu, které k budete k vytápění používat. Ještě než se rozhodnete pro vhodnou komoditu, vezměte v úvahu, že:

·Kusové dříví a uhlí by mělo mít samostatný přístřešek, ale v případě nouze ho můžete skladovat i venku pod nepromokavou plachtou.

·Pelety a brikety se bez zabezpečeného příspěvku neobejdou.

·Pro topení štěpkou budete potřebovat menší sklad.

Kotle na pevná paliva nové generace navíc umožňují topit v jednom zařízení několika palivy, takže můžete jeden rok nakoupit pelety a v dalším kusové dříví nebo uhlí – podle toho, co bude zrovna výhodnější. Ty nejlepší modely lze navíc pohodlně propojit se solárními panely a ušetřit tak další náklady.

 vystrizek

Pohodlí zajistí automatické kotle na tuhá paliva

Není lehké zorientovat se na trhu s topenářským zbožím. Nicméně pokud se chcete osvobodit od neustále přikládání do kotle, pořiďte si automatický kotel na tuhá paliva. Praktické zásobníky a dávkovače, které přizpůsobují optimální množství paliva venkovní teplotě se bez vaší pomoci obejdou i tři nebo čtyři dny. Komfort vytápění je tedy srovnatelný s klasickými ušlechtilými palivy (plyn, elektřina), ale o mnoho levnější.

A je to i další výhoda. Vyšší pořizovací cenu automatického kotle s přehledem vyváží jeho vysoká efektivita spojená s úsporou finančních nákladů, které se meziročně pohybují okolo 20%. A to počítáme pouze s ušetřeným palivem, nikoli s cenou vašeho volného času, který můžete díky automatickému systému využít efektivněji a jistě mnohem příjemněji.  

 

Související příspěvky

Nakupte barvy a laky na letošní sezónu včas. Kde mají největší výběr a nejvýhodnější ceny?

redakce

Kde bydlet při rekonstrukci bytu?

redakce

Nebojte se světlé sedačky! Bílé a k tomu rohové sedací soupravy nevyjdou nikdy z módy

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.