TIPY

Komfortní podlahy Wicanders Vinylcomfort

Portugalská firma Wicanders, přední výrobce vinylových podlah, přichází na trh s kolekcí Vinylcomfort, která unikátním způsobem kombinuje korek a klasický vinyl. Pyšní se celkovou tloušťkou 10,5 mm, oproti standardní vinylové podlaze tak umožňuje pokládku i do míst s vyšší konstrukční výškou. Díky vysoké nášlapné vrstvě, která činí 0,55 mm, je podlaha zároveň také velmi komfortní a přirozeně tlumí hluk.

 

Ideální společník pro rekonstrukci

Oproti standardní vinylové podlaze, která má zpravidla tloušťku okolo 2,5 mm, nabízí plovoucí podlaha Vinylcomfort tloušťku 10,5 mm. Pokud tedy zákazník rekonstruuje objekt a musí vycházet z předem dané konstrukční výšky, je pro něj tato podlaha naprosto ideálním řešením. Další nespornou výhodou těchto vinylových podlah je i fakt, že se nemusí lepit! Instalují se pomocí zámkového systému zvaného Gueless Corkloc, který umožňuje do sebe jednotlivá prkna jednoduše zacvaknout.

Tento zámek je pouze jednou ze šesti vrstev, které dohromady tvoří vinylovou podlahu z kolekce Vinylcomfort. Ta je ve své spodní části tvořena integrovanou korkovou podložkou, která působí jako protihluková izolace. Právě na ni přiléhá dřevovláknitá deska se zámkem Gueless Corkloc, která zajišťuje rychlou a snadnou pokládku podlahy. Následuje pružná izolační vrstva, která je vytvořena ze speciálně upraveného korku, poté pevná vrstva z vinylu a následně potištěná fólie. Ta nese dekor, který si zákazník zvolil, je proto vyrobena v opravdu vysokém rozlišení. Závěrečnou část podlahy představuje ochranná nášlapná vrstva, která nese vzorek imitující přírodní dřevo. Zároveň zaručuje snadnou údržbu podlahy a její dokonalou otěruvzdornost.

Podlaha je k dostání v řadě oblíbených dekorů, které jsou okem téměř nerozeznatelné od přírodního dřeva. Nejoblíbenější je bezesporu dekor dubu, který je k dostání v řadě různých barevných variant. Jedná se o Alaska Oak, Bark Oak, Brume Oak, European Oak, Frozen Oak, Chalk Oak a o dekor Provence Oak. Vinylové podlahy Wicanders Vinylcomfort jsou k dostání i v dalším oblíbeném vzhledu, kterým je Amber Cherry.

 

Společník nejen pro domácnost

Oblast použití této plovoucí podlahy je poměrně široká, jedná se totiž o třídu zátěže 23/32. Hodí se tedy nejen pro klasické obytné prostory, ale také pro schodiště a vstupní chodby. Podlaha se dá instalovat i do komerčních prostor, které jsou trvale využívány. A to, aniž by hrozilo jakékoliv poškození vinylu! Své místo tedy mohou tyto podlahy nalézt ve školách a školkách, v čekárnách u lékařů, v hotelech či v obchodech. Nehodí se však do míst, kde by na ně intenzivně zářilo slunce (např. na terasy). V takovém případě by totiž mohlo dojít k poškození fólie a k následné změně barevného dekoru.

Při výrobě podlahy se myslelo i na praktické záležitosti. Vinylové podlahy Vinylcomfort jsou proto ošetřeny speciální povrchovou úpravou s obsahem nanočástic, která zákazníkovi výrazně usnadní úklid. Povrch je totiž antistatický. Děkovat za to lze korku, který je chemicky neutrálním materiálem, na kterém nevzniká statická elektřina. Z tohoto důvodu také nepřitahuje prach. Korku se navíc vyhýbají i bakterie a plísně, je tedy navíc i přirozeně antibakteriální. Právě z tohoto důvodu je zcela vhodný i do čekáren a lékařských ordinací.

Vinylové podlahy Vinylcomfort  jsou díky vysoké nášlapné vrstvě zárukou komfortní chůze. Jsou totiž velmi pružné a měkké. Mají i výborné akustické vlastnosti, což zaručují dvě vrstvy korku. Podlahy jsou díky tomu opravdu tiché. Hluk se jednak nerozléhá po místnosti, ve které je podlaha nainstalována, jednak se nešíří ani do okolí. Zákazník se tak nemusí bát, že by následky jeho rušné domácnosti či obchodu musel snášet některý ze sousedů.

Více na: www.svetpodlah.cz

Související příspěvky

Bazény do země vám změní život

redakce

Co vše magnety dokážou a kde je sehnat? Prodej magnetů v Praze!

redakce

Kultura OPEN AIR

redakce