Search

Kombinace plastu a hliníku dala vzniknout novému druhu oken

U moderních staveb patří mezi nejvyhledávanější druhy oken zejména okna plastová a hliníková. Každý z materiálů má své charakteristické vlastnosti – tedy přednosti, ale i nedostatky. Přední výrobci se neustále snaží vylepšovat vlastnosti jednotlivých druhů oken, aby nedostatky eliminovali. Zlepšují výrobní postupy i kvalitu využívaných materiálů. Společnost BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. ale v této oblasti udělala ještě větší krok dopředu. Propojila oba dva materiály do jediného produktu. Vznikla tak moderní plastohliníková okna.

 

V čem rekombinace materiálů lepší?

Jak již bylo řečeno, každý materiál má své charakteristické vlastnosti. Některé z nich nelze změnit ani sebekvalitnějším vývojem výrobních technologií. Plastová okna mají vyrovnaný poměr kvality a ceny, mají také dobré tepelně-izolační vlastnostmi, ale poměrně nízkou odolnost. Tedy alespoň v porovnání s hliníkovými okny. Plastová okna vyrobená z profilů třídy A mají sice pevnost vyšší, ale ani tak se nemohou rovnat s pevností oken hliníkových. Předností hliníkových oken jsou pevnost a fakt, že se dají se vyrábět ve větších rozměrech, ale na druhou stranu jsou podstatně dražší na pořízení.

softline_82_aluvorsatzblende

To nejlepší z každého druhu

Společnost BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. se pro plastohliníková okna rozhodla zejména proto, že oba materiály dodávají do oken jen ty nejlepší vlastnosti. Právě kombinace obou materiálů zachovává charakteristické přednosti materiálů a zároveň eliminuje nedostatky. Nabízená plastohliníková okna díky vložení hliníku dosahují vysoké pevnosti, ale stále jsou velmi variabilní, mají vysoké tepelně-izolační vlastnosti a především zůstává jejich vyrovnaný poměr kvality a ceny.

 

Klasické plastové okno, které je z vnější strany hliníkové

Konstrukci plastohliníkových oken BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. tvoří kvalitní plastové profily třídy A od německého výrobce VEKA AG. Z vnější strany je profil opláštěn hliníkovými plechy, které zaručují jeho vyšší odolnost proti poškození, stárnutí i působení vnějších vlivů. Okno z vnější strany navíc působí jako celohliníkové, a přitom se jedná o jeho ekonomičtější variantu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *