TIPY

Kamerový systém: proti čemu jej zabezpečit?

Pokud se rozhodnete pro instalaci kamerového systému, budete se rázem potýkat hned s několika faktory, proti kterým jej zabezpečit. Přečtěte si, co kamerové systémy nejvíce ohrožuje a jak se na jednotlivé situace připravit.

Poškození systému nebo jeho zcizení

S vandalismem se v určité podobě potýkáme dnes a denně. A bohužel se to týká i kamer do domu, bytu a dalších nemovitostí. Některé osoby mohou chtít kamery jednoduše poškodit sprejováním nebo jiným způsobem omezit jejich funkčnost. Stejně tak může některé osoby lákat zcizení kamer a jejich prodej za účelem získání finančních prostředků. Přece jen se nejedná o nejlevnější vybavení.

Vyplatí se proto používat praktické ochranné kryty pro kamery a záznamová zařízení. Zároveň je vhodné kamery instalovat do těžko dostupných míst (například do výšky).

Buďte připraveni na výpadek napájení

Kamerové systémy bez napájení nefungují. Buďte si ale jisti, že zákon schválnosti funguje více než dobře. A právě v okamžiku, kdy potřebujete snímat prostor okolo vašeho domu, dojde k výpadku proudu. Třeba vlivem výpadku pojistek nebo vzniklé výluky distributora elektrické sítě.

Na podobné situace se můžete připravit tím, že svému kamerovému systému zajistíte nezávislý zdroj napájení. Ten v takovém okamžiku nastoupí na scénu a vy výpadek proudu prakticky vůbec nezaznamenáte.

Přepětí v síti

Venkovní kamery jsou dále vystaveny riziku přepětí v síti, které způsobí blesk při bouřce. Rizikové jsou tedy především letní měsíce. Dejte si proto pozor na to, aby byly venkovní kamery chráněny proti přepětí předepsanou a spolehlivou ochranou. A umístěte je v dostatečné vzdálenosti od hromosvodů.

Více informací ze světa zabezpečení bydlení a podnikání najdete na www.defendit.cz.

Související příspěvky

Nejsnadnější cesta k úspoře za plyn

redakce

Jak vybrat LED žárovku?

redakce

Co víte o pitné vodě?

redakce