TIPY

Jakou zvolit podlahu na balkon? Máme pro vás tři tipy

Balkony najdeme nejen na bytových domech ve městech, ale také na domě ve vsi či v malém městě. Ovšem je pochopitelné, že lidé v panelácích využívají balkon k posezení či relaxaci častěji, a tak se snaží je všemi možnými způsoby zútulnit. Bohužel se také stává, že lidé sice dokáží z balkonu vykouzlit oázu klidu, kam chodí nabírat sílu, opalovat se či posedět u kafíčka, mnohdy ale zapomínají na podlahu, která má taktéž velký vliv na pohodlí nohou, ale celkově na vzhled celého prostoru.

Pokud uvažujete o novém balkonu, pak je důležité myslet i na výběr krytí podlahy. Vzhled balkonů na celém domě většinou řeší architekt a celé sdružení majitelů bytů, ale krytí podlahy si může každý vybrat podle sebe. Vybírat si můžete ze tří nejpoužívanějších a nejoblíbenějších podlah.

Dřevěná podlaha

Dřevěná podlaha na balkon si získala mnoho příznivců, což jistě není k údivu. Dřevo vypadá krásně, je útulné a velmi příjemné na došlap. Ovšem je potřeba o ni pečovat. Například jednou za pár let je dobré ji ošetřit nátěrem pro dřevo či nezávadným olejem. Firma Pekstra nabízí dřevěné balkonové podlahy vyrobeny dle přírodních metod, které mají tepelněizolační schopnosti, a tak dokáží odolávat rozdílům teplot. Navíc umožňují příjemnou chůzi a celek výrazně zútulní. Dřevěná podlaha od zmíněné firmy je ošetřena pomocí ochranného oleje s hnědým pigmentem na vodní bázi, což znamená, že neobsahuje chemické látky.

Dlažba v různém odstínu

Dlažba na balkonech se nachází vůbec nejčastěji. Je hezká, dokáže podpořit vizuální hodnotu balkonu, ale v zimním období studí do nohou. V případě, že máte základní hliníkovou podlahu balkonu či lodžie, doporučujeme mrazuvzdornou keramickou dlažbu a tloušťce dva centimetry. Na výběr máte různé barvy, ale i struktury, ze kterých lze vybrat k vaší spokojenosti.

Gumové čtverce

Gumové čtverce pro podlahu na balkon, jsou velmi oblíbeným a moderním řešením. Lze je vybrat v různých barvách a tloušťkách, takže je můžete volit dle svého uvážení, obliby a dalších estetických aspektů. Jejich výhodou je bezpochyby to, že nekloužou. Takže pokud nemáte prosklenou lodžii a na balkon vám prší, nemusíte se bát uklouznutí. Navíc jsou na došlap měkké a velmi příjemné. Vybírejte takové gumové čtverce, které jsou tvarově stálé a odolné vůči měnícím se teplotám.

Související příspěvky

Proč si pořídit krb

redakce

Přírodní extravagance v interiéru: Barevné dlažby v imitaci mramoru, kamene či betonu

redakce

Nejen ve Zlíně funguje půjčovna dodávek

redakce