Search

Jakou vybrat matraci pro kvalitní spánek?

Každý úspěšný den začíná tím, že se dobře vyspíte. Na váš kvalitní spánek má vliv mnoho faktorů, ale jedním velmi důležitým je správná matrace.

Pokud nespíte dobře, i když jste zkusili feng-šuej v ložnici a meditaci před spánkem, je potřeba se nejdříve zaměřit na to základní – na matraci, na které spíte. Je dost možné, že jste si zatím nedokázali vybrat tu správnou.

Přinášíme následující přehled, který vám pomůže odhadnout, na jakou matraci se u prodejce zaměřit.

 

Matrace pro bolavá záda

Pokud se často probouzíte rozlámaní, nebo i během dne více trpíte bolestmi zad, ideálním řešením je zdravotní matrace. Takové matrace se přizpůsobí tvaru lidského těla a vy tak budete předcházet bolestem a otlačeninám.

Tvrdost matrace je jedno z nejdůležitějších měřítek. Zdravotní matrace nejsou ani příliš měkké, ani příliš tvrdé. Výplní mohou být různé pěny, které kromě ortopedických vlastností i skvěle odvětrávají. Při výběru zdravotní matrace se dívejte na nosnost matrace, výšku i materiály. Nosnost je důležitým parametrem, který by měl být vyšší než vaše váha. Výšku volte v závislosti na typu postele a materiály vybírejte podle vašich preferencí i dle doporučení odborníka vzhledem k vašim požadavkům.

 

Matrace pro alergiky

S materiály souvisí jedna celá kategorie matrací – antibakteriální matrace. Pokud trpíte alergiemi, dívejte se hlavně na materiály, ze kterých je matrace vyrobena.

Antibakteriální matrace se také lépe udržují a dobře odvětrávají. Hypoalergenní matrace se tedy dobře udržují, je snadné je udržovat bez nebezpečného množství alergenů (prachu a roztoči) a kromě alergiků jsou tak ideální i pro děti.

 

Dětské matrace

Dětské tělo se ještě vyvíjí a děti tráví v posteli více času než dospělí. Proto si dejte čas na výběr vhodné matrace. Matrace pro dospělé někdy mívají různé zóny tvrdosti.

Pro děti kvůli rovnoměrnému vývoji vybírejte pouze jednozónové matrace, které jsou po celé délce stejně tvrdé. U dětských matrací se také dívejte, zda můžete potah bez obav vyprat v pračce.

 

Matrace pro seniory

S věkem začíná tělo bolet více a starší lidé by tak měli při výběru matrace dbát na výšku matrace. Čím vyšší je matrace, tím jednodušeji se z ní vstává a večer zase ulehá.

Vysoká matrace uleví kloubům nejen během spánku. Doslova celý člověk si odpočine, pokud vyberete matraci z paměťové pěny. Do té se příjemně zaboříte, pěna se přizpůsobí tvaru těla a budete se cítit jako v bavlnce. Takový materiál je pro starší unavené tělo velmi dobrou a příjemnou oporou.

 

Matrace pro osoby upoutané na lůžko

Pečlivě vybírejte matraci, která bude určená pro osoby trvale připoutány na lůžko, nebo pro nemocné lidi, kteří v posteli tráví mnoho času.

Při výběru matrace se poraďte s prodejcem, která matrace dokáže předcházet vzniku proleženin. Samozřejmostí by to měla být zdravotní matrace. Doporučuje se pořídit i pratelný a hypoalergenní potah. Investice do takové matrace je jedna z nejdůležitějších investic v životě dlouhodobě nemocného, zajistí mu komfort nejen během spánku, ale i během dne.

Každý rád spí v jiném prostředí, jiné poloze, jiné teplotě, nebo jiném oblečení, ale jedno má spánek nás všech společné. Potřebujeme dobré matrace, abychom si dobře odpočinuli.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *