TIPY

Jaké výhody má montovaná hala

Hledáte zastřešení pro svůj vozový park zemědělských strojů? Nebo potřebujete skladové prostory pro materiál či krmivo pro hospodářská zvířata? Tak právě pro vás je určeno těchto pár řádků.

 

Co o montovaných halách víme

Oproti klasické zděné stavbě mají tyto montované haly jako základ pevnou ocelovou konstrukci. Ta je pak potažena vysoce pevnostní plachtou, jde tedy o opláštění celé konstrukce. Tato plachta může být podle požadavků zákazníka upravena, potištěna kvalitním barevným potiskem, kde se naše firma může dokonale zviditelnit. Aby byla taková montovaná hala dostatečně upevněna, je k tomu třeba použít kotvící ocelové hřeby. Je zde také možnost různé velikosti montované haly a také tvar může realizátor přizpůsobit našim požadavků. Jde zejména o nejrozšířenější tvar obloukový, ale můžeme vidět i montovanou halu ve tvaru sedlové střechy podobně.  Využití montovaných hal je všestranné a životnost je odhadována pro konstrukci až 40 let a pro opláštění 20 let.

 

Výhody montovaných hal

Montovanou halu si může každý investor využít ke svým účelům. Firmy v průmyslu, ale také v zemědělství jsou takové montované haly velmi ceněny už z několika pozitivních důvodů. Jsou to zejména nízké provozní náklady, které se investorům jistě budou zamlouvat. Klasická zděná stavba potřebuje stavební povolení, kdežto tyto haly ji nepotřebují, pokud má hala méně než 300 m2. K montáži montované haly  postačí pevný, rovný základ. Co je považováno za velkou výhodu těchto je fakt, že se jejich velikost dá přizpůsobit momentálním potřebám zákazníka. Jestliže máme již postavenou halu a potřebujeme ji prodloužit i nějaký ten metr, není v tom žádný problém. Stejně snadná je i montáž haly, která je hotova do několika dnů, maximálně týdnů a stejně tak je na tom i její demontáž. Takže z toho vyplývá i další možná výhoda a to je její přemístění. Jednoduše řečeno, pokud jsme se rozhodli po čase halu přemístit jinam a to z jakéhokoliv důvodu, není nic jednoduššího než si objednat firmu, která nám halu smontuje na jiném místě. Tato skutečnost nahrává klientům, kteří potřebují využít halu v co nejkratším termínu a to se bohužel o zděných stavbách říci nedá.

 

Možné vybavení montovaných hal

Ke každé montované hale je možnost doplňkových služeb, kam řadíme elektroinstalace, montáž slídových oken a dveří, osvětlení nebo topení. Co se týká vrat k montovaným halám, bývají zde montovaná vrata rolovací nebo je zde možnost i klasických dvoukřídlých vrat či posuvných vrat. Vše záleží jen na nabídkách odpovídajících firem. Také montáž atypického tvaru haly může být doplňkovou službou, ale to je vše na domluvě s příslušnou firmou, která tuto službu nabízí. Samozřejmostí je, aby klient byl spokojený a práce byla kvalitně a odborně provedena.

 

 Možnosti využití montované haly

Tyto haly je možné využít prakticky na cokoliv. Jestliže potřebujeme rozšířit své výrobní hal nebo skladové prostory pro své podnikání, jsou montované haly vhodným a zejména rychlým řešením. Zemědělci mohou tyto haly využít zejména k ustájení hospodářských zvířat nebo k uskladnění jejich krmiva, kterého není zrovna málo. Ale setkat se s takovými halami můžeme i jako s garážemi u autodopravců nebo jako hangáry pro letadla. Velmi dobře se montované haly ujali i ve sportovním odvětví, kdy lze zastřešit bazény, jízdárny, tenisové kurty a jiná sportoviště.

 

Jaké je opláštění hal?

Investoři si často kladou otázku, zda je opláštění takové haly kvalitní, trvalé a pevné. Můžeme konstatovat, že tyto plachty jsou vyrobeny z velice pevného materiálu, který je izotermický, antistatický a nehořlavý. Není třeba se obávat ani různých povětrnostních podmínek, protože i tady se jedná o kvalitně provedenou práci. Plachta nepropouští světlo, nepromokne a odolá i sněhu a silnému větru. Tyto haly jsou téměř bezúdržbové, takže další plusový bod pro výhody montovaných hal.

Související příspěvky

Jak odstranit skvrny od laku, fleky od potravin. Čištění koberců Praha 7

redakce

Proč je Praha 8 ideální lokalitou k bydlení?

redakce

S kvalitními zakrývacími plachtami se dá zakrýt cokoliv

redakce

1 komentář

Estráda 29. 6. 2022 at 14:21

My jsme do firmy pořídili plachtové haly jako takovou pojistku na skladové prostory. Protože to co se teď děje s cihlami, to je něco neskutečného. Každý chce stavět, ale nám se nedaří objednávat pravidelně cihly z Německa. Čas od času přijede 8 kamionů a my když nemáme odbyt, tak to není kde skladovat.

Diskuze je uzavřena.