TIPY

Jaké jsou možnosti při pořízení sušičky prádla?

Nedílnou součástí moderních domácností se v dnešní době staly sušičky prádla. Jejich obliba roste i vzhledem k neustále se snižující ceně a také díky ekologičtějšímu a levnějšímu provozu. Jaké varianty si lze v tuzemských obchodech a eshopech pořídit?

Ventilační sušička na prádlo

Nejlevnější volbu představuje klasická ventilační sušička. Jedná se však o starou, dnes již nepříliš efektivní metodu sušení prádla, při níž se spotřebuje značné množství elektrické energie. Proto už není příliš vhodná.

Sušička s tepelným čerpadlem

Zajímavou variantu představuje kondenzační sušička, potažmo sušička s tepelným čerpadlem. V jejím případě se daleko účinněji využívá vytvořená energie, takže je sušení nejen precizní, ale zároveň energeticky nenáročné. Spotřebič tak náramně zapadne do moderní domácnosti, v níž cílíte na nízkou spotřebu elektřiny. Drobnou nevýhodou může být fakt, že menší sušička na prádlo s tepelným čerpadlem není tak rychlá jako starší ventilační spotřebiče.

Set pračka a sušička

Poměrně oblíbenou záležitostí je set pračka a sušička. Velkou předností tohoto řešení je úspora místa, neboť máte dvě zařízení v jednom, což oceníte v malých bytech a koupelnách. Jakmile se ale pračka či sušička porouchá, musíte se obejít i bez druhé části, tudíž z tohoto hlediska nemusí být pro někoho zajímavá.

Obecně se tedy dá asi nejvíce doporučit kvalitní sušička prádla s tepelným čerpadlem. Stojí sice více peněz nežli set pračky a sušičky, případně klasická ventilační sušička prádla, investice se vám však poměrně rychle navrátí. Moderní sušičky s tepelným čerpadlem jsou navíc vysoce spolehlivé, takže se nemusíte obávat častých závad a nutnosti nákladných oprav.

Moderní prvky

Při nákupu nové sušičky prádla je určitě dobré si všímat nejen toho, jakým způsobem funguje, ale i dalších prvků. Zejména jde o systém ovládání. Praktické jsou sušičky na prádlo s chytrým dotykovým panelem, který vám zaručí maximálně snadnou obsluhu, již zvládne i méně technicky zručný jedinec. Dále si všímejte ještě objemu. Kvalitní sušička prádla pro běžnou domácnost by měla mít objem vnitřního bubnu alespoň 50 litrů, pak se vám do ní lehce vejde prádlo celé rodiny.

Kdy do sušičky vkládat oblečení a další vyprané věci?

Hlavní zásadou při používání sušičky prádla je správné načasování. Prádlo byste do zařízení nikdy neměli vkládat úplně mokré, je dobré jej nechat lehce okapat a oschnout. Sušení je pak rychlejší a účinnější, aniž by došlo ke zbytečnému pomuchlání vložených oděvů a dalších věcí. Vždy si ohlídejte, aby v buben nebyl přetížený, může totiž snadno dojít k poškození sušičky a nežádoucí kondenzaci vody. Čas od času je rovněž vhodné vnitřek bubnu lehce otřít vlhkým hadrem, není zapotřebí používat žádný saponát apod.

Související příspěvky

Potřebujete zaznamenat průběh stavby? Nechte si zhotovit záznam z dronu!

redakce

S koupí nemovitosti pomůže nový realitní portál CINCINK

redakce

Specialisté na držáky a stojany pro monitory i TV

redakce