TIPY

Jak zařídit ideální pracovnu

Není lehké dostát dnešnímu vysokému pracovnímu tempu. My sami si to ale navíc často zbytečně stěžujeme. Příkladem může být vaše pracovna. Opravdu je vaše křeslo dostatečně pohodlné a na svém stole dosáhnete bez námahy na všechno, co potřebujete? Pokud jste si právě teď odpověděli ne, určitě čtěte dál. Máme pro vás několik důležitých tipů.

 

Vždycky začněte stolem

Pracovní stůl je nejdůležitější součástí pracovny. Je doslova jejím pupkem, okolo kterého se všechno točí. Jeho velikost se odvíjí od řady faktorů, přičemž tím nejdůležitějším je obrazovka počítače. Při práci s elektronikou totiž musíte za všeho nejvíc myslet na své zdraví a příliš blízký pohled do obrazovky vašim očím zrovna neprospívá. Vzdálenost od velkého monitoru by měla být alespoň 50-60 centimetrů, což je pro představu asi délka natažené paže.

Pečlivě také zvažte, co všechno budete do svého stolu ukládat. Rozměry desky stolu určené pro velké množství kancelářských papírů a složek budou jiné než u stolu usazeného na recepci.

 

Židle jako druhá postel

Pokud  i vás trápí úporné bolesti zad nebo krční páteře, podrobte svou pracovní židli nemilosrdné revizi. Poskytuje vašim bedrům a krku dostatečnou oporu? Má vaše kancelářská židle pohodlné opěrky pod ruce? A je dostatečně vysoká? Odpovězte si pravdivě a nepřipusťte kompromisy. Správné sezení na vhodné židli udělá vašim zádům stejnou službu jako osmihodinový spánek na kvalitní matraci.

64946494cz

Potrpíte si na vzdušnost nebo na pořádek?

Systém otevřených polic mnoha lidem vyhovuje. Okamžitě vidí, kde co mají a menší chaos v přihrádkách jim nevadí. Jiné zase zdánlivý nepořádek v místnosti rozčiluje a všechno ukládají do uzavíratelných skříněk a kontejnerů. Ujasněte si, k jakému typu patříte a podle toho vybírejte i ostatní kancelářský nábytek. Široký výběr najdete v českém e-shopu www.nabytekpolodna.cz

Související příspěvky

3 nejdůležitější tipy při stěhování nejen v Praze

redakce

Vánoce se blíží? Vyzdobte si svůj rodinný dům tak, aby vás Ježíšek našel!

redakce

Chraňte svůj majetek! Kvalitními bezpečnostními dveřmi!

redakce