TIPY

Jak zapojit pračku

Pořízení nové pračky znamená nejen její výběr, ale také nutnost správného zapojení. Obecně platí, že nesmíte zapomenout odstranit aretační ochranu, musíte správně zapojit přívod a odtok vody a v neposlední řadě pračku postavit na rovný povrch. Jednotlivé kroky si nyní přiblížíme podrobněji.

 

Než pračku zapojíte

Kvůli ochraně při převozu jsou pračky zajištěny aretačními šrouby a polystyrenovými dílci. Seznam všech součástek, které se mají před zprovozněním odstranit, najdete v příbalovém letáku nebo návodu, jejž obdržíte společně se spotřebičem. Aretační šrouby z pračky nezapomeňte odstranit! Pokud byste pračku začali používat a šrouby nevyjmuli, mohlo být dojít k poškození elektrospotřebiče. Do otvorů po aretačních šroubech nacvakněte plastové záslepky.

Pračka s předním plněním Bosch WAT28490BY

 

Napojení na vodu

Součástí balení bude hadice s těsněním. Jeden konec namontujte na zadní stranu pračky a druhý k přívodu vody. Pokud zjistíte, že je hadice příliš krátká, pořiďte si hadici delší. Napojování se kvůli hrozícímu úniku vody nedoporučuje. Pokud chcete mít jistotu, že nevytopíte sousedy, sáhněte po hadici s aquastop ochranou, která v případě poruchy přívod vody do spotřebiče zastaví.

 

 

Propojení s odpadem

Vodu z pračky můžete odvádět několika způsoby. Nejelegantnějším řešením je napojení hadice na odtokové potrubí. Pokud však tuto možnost nemáte, je možné hadici vložit do plastového kolena a zavěsit za okraj vany či umyvadla. Toto řešení sice není příliš estetické, ale splní stejnou funkci jako odtokové potrubí. Další možností je připojení hadice k připravenému sifonu umyvadla, vany či dřezu.

Zadní strana pračky Zanussi ZWY61025CI

 

Zapojení do elektřiny

Pračku připojte do 230V elektrické zásuvky se samostatným 16A jističem. Pračku k elektřině nikdy nepřipojujte pomocí rozdvojky či prodlužovačky, protože by mohlo dojít k jejímu poškození. Jistější cestou je přímé připojení. Odborníci doporučují také použití proudových chrániček, kterými by měly být vybaveny veškeré zásuvky ve vaší koupelně.

 

Vycentrování pračky

Jakmile bude pračka zapojená, zkontrolujte, zda stojí rovně. V tomto kroku vám dobrým pomocníkem bude vodováha. Bude-li stát pračka nakřivo, vyrovnejte ji nastavitelnými nožičkami, jimiž jsou vybaveny všechny moderní pračky. Další možností je využití tlumicí podložky, jež eliminuje veškeré vibrace a ochrání tak před poškozením nejen podlahu, ale také vaši pračku.

Tlumicí podložky Electrolux pod nohy pračky

Související příspěvky

Vybíráme filtraci do bazénu

redakce

Jaké sauny budou v tomto roce trendem?

redakce

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA – INSPIRACE OD ADMONTERU

redakce