TIPY

Jak zabezpečit své bydlení a už se v něm dále nebát

Cítíte se doma pokaždé bezpečně? Nebo čas od času nastane moment, kdy zbystříte a myslíte si, že je u vás nezvaný host? Zjistěte, jak můžete své bydlení zabezpečit a zbytečně se nebát.

Proč máte doma strach?

Většina lidí již pravděpodobně někdy zažila pocit, že se ve svém vlastním domově necítila úplně bezpečně. A přitom by to mělo být zcela opačně. Někdy však dostaneme strach, i když jsme investovali obrovské částky do kvalitních oken a dveří.

Za tímto strachem mohou stát dva důvody. Buď za vším stojí naše představivost a my se bojíme toho, že nejsme sami doma. A nebo je náš strach opodstatněný a pomocí našich smyslů jsme právě rozpoznali, že nás navštívil nezvaný host.

Jak na přítomnost lupičů reagovat

Reakce na přítomnost lupičů u vás doma je závislá na řadě faktorů. Předně je třeba vzít v úvahu vaši odvahu, dostupnost obranných prostředků a to, jak celou situaci vyhodnotíte.

Někteří se možná rozhodnou nezvanou návštěvu vyplašit a zahnat ji na útěk. Nebo ji můžete překvapit a dostat se tak do přímého střetu s danou osobou. Tuto variantu však příliš doporučit nelze. Ty nejhorší možné scénáře totiž většinou vyplývají z toho, že lupiče překvapíte, protože o něm nevíte. A ten následně reaguje příliš agresivně.

Investujte do zabezpečovacího systému

Nejlepším způsobem řešení je samozřejmě celé situaci předcházet. Učinit tak můžete prostřednictvím domácího poplachového systému. Tento systém dokáže nezvané hosty odradit již při vstupu, a to zásluhou funkce perimetrické ochrany.

Pro kvalitní zabezpečení domu je na místě poohlédnout se po kvalitní firmě, která se o vše postará. Například u firmy Defendit si můžete nechat nainstalovat zabezpečení dveří a oken prostřednictvím speciálních detektorů instalovaných do dveřních a okenních křídel. Díky takovému umístění jsou na první pohled zcela skryté.

Více informací o zabezpečení bydlení najdete na www.defendit.cz.

Související příspěvky

Úklidové společnosti a jejich náplň práce

redakce

Stěhování bytů a spotřebičů

redakce

Sprchové kouty nejen do malých koupelen

redakce