TIPY

Jak vyzrát na kunu jednou provždy

Kuna dokáže na zahradě nebo v garáži udělat spoustu nepořádku. Loví mladé slepice, při stavbě hnízda zcela zlikviduje obložení půdy či prokouše kabely u auta. Vyplatí se ji tedy vyhánět z kritických míst preventivně, případně na ni nalíčit šikovné pasti.

 

Aby se kuny vašemu pozemku vyhýbaly…

Jestliže se zatím kuny na vaší zahradě neusídlily natrvalo, můžete zahájit boj proti jejich výskytu šikovnou prevencí. Skvělou vychytávkou jsou v tomto směru pachové odpuzovače. Vytvářejí velmi silné nepříjemné aroma, které je zvířatům odporné, takže se ošetřenému prostoru vyhýbají. Postačí 2-3 stříknutí všude tam, kdy kuny chodí.

Důležité je pouze pravidelné obnovování této bariéry. Prvních 14 dní opakujte ošetření odpuzovačem každý třetí den, později postačí aplikace 1x za týden. Kuny se tak rychle naučí tomuto místu vyhýbat.

 

Proč univerzální návnady na škůdce nefungují na kuny

Věděli jste, že: zatímco myši, hraboši nebo potkani se můžou utlouct po ovocném nebo vanilinovém aroma, kuna dává přednost čerstvým rybám? Okolo běžných návnad proto projde bez povšimnutí, zato chutný Total GEL s příměsí rybí moučky a rybího oleje z lososa a makrely ji chladnou zcela jistě nenechá.

Láká k sežrání, a navíc ulpívá na packách i srsti, takže jakmile se kuna olíže, pozře další dávku nalíčeného prostředku. Velmi účinný je gel v kombinaci s monitorovací pastí. Kuna vleze dovnitř, načež je mechanicky uvězněna. Sežere gel a během druhého dne najdeme už u návnady pouze nehybnou mrtvolku. Tu stačí zabalit do papíru a vyhodit do odpadu.

Pokud máte na zahradě kun více, umístěte více pastí najednou nebo pro příště změňte jejich umístění. Kuny jsou velmi chytré šelmičky, takže by na stejný trik už nejspíš podruhé nenaletěly.

Náš tip: pořiďte si vše potřebné pro vyhubení kun na vaší zahradě v e-shopu Stoppest.cz.

Související příspěvky

Jak vybrat odsavač par, když nevyužíváte sporák jen jako odkládací prostor

redakce

Bez fotobuněk se neobejdou žádná vrata

redakce

Zlepšete pracovní morálku úklidem

redakce