TIPY

Jak vyčistit kamna i krb rychle a bezpečně?

Během zimy kamnům a mnohdy i krbům pěkně nakládáme. Důležité je také řádné vyčištění od popela. Je potřeba vždy při takové činnosti myslet na bezpečnost.

V kamnech topíme po celou zimu a když je chvilka, nebo opravdu chladno, zatopíme si i v krku. Tak nás plápolající plameny pěkně hřejí, a ještě nám v místnosti vykouzlí krásné romantické prostředí.

Kamna i krby jsou potřeba čistit od veškerého popela, aby správně pracovaly tak jak mají. Smeták a kovová lopatka jsou sice taková klasika, ale není to příliš čisté ani rychlé řešení. Proto je určitě jednodušší popel vysát. Ale pozor! Určitě na vysávání nečistot z krbu a kamen nepoužívejte běžný vysavač, protože by horký uhlík mohl napáchat pěknou paseku. Pro práci s popelem zvolte vysavač, který má k tomu uzpůsobenou a ohnivzdornou nejen sběrnou nádobu, ale také ostatní příslušenství včetně sací hadice.

 

Vysavač na popel a suché nečistoty

Pro vysávání popela, ale i dalších suchých nečistot je vysavač Kärcher AD 4 Premium přímo stvořen. Integrovaný výfukový filtr nevypustí žádné nečistoty ven a odfiltruje i malé částice prachu. Když během vysávání zmáčknete tlačítko čištění filtru, odstraníte z něj nánosy nečistot, a ještě tím zvýšíte sací výkon. Celá sběrná nádoba je kovová a má praktickou rukojeť, která umožňuje pohodlné vysypání nečistot, aniž byste se ušpinili. Z kovu je vyrobena i hubice a hadice, která má navíc horní vrstvu z PVC. Odolný materiál zajišťuje maximální bezpečnost vám i vaší domácnosti. Veškeré příslušenství je uloženo přímo na vysavači, vždy po ruce a připraveno k použití, kdy a kde je zrovna potřeba.

Vysavač využijete nejen na vysávání popela, ale i jinde v domácnosti, kde je potřeba vysát suché či hrubé nečistoty – dílna, kůlna, sklep, garáž apod. Během léta ho stejně dobře zúročíte při čištění venkovního grilu.

Více informací o vysavači na popel, ale i jiných pomocníků pro udržení domácnosti v čistotě, naleznete na www.karcher.cz

Související příspěvky

Tepelné čerpadlo si najde místo v mnoha rodinných domech. Proč se vyplatí investice do čerpadla?

redakce

Hledáte inspiraci pro stavbu udírny? Začněte zde!

redakce

Odhalte největší žrouty elektřiny v domácnosti

redakce