TIPY

Jak vybrat umyvadlo pro vaši koupelnu?

Umyvadlo bude hrát ve vaší koupelně jednu z hlavních rolí. Zkuste si spočítat, kolikrát se k němu postavíte! Můžete se obejít bez sprchového koutu a používat vanu. Můžete se sprchovat ve sprchovém koutě a oželet vanu. Umyvadlo je však nepostradatelným koupelnovým vybavením. Četnosti jeho využití by měla odpovídat i jeho kvalita.

 

Dnes není problém pořídit si umyvadlo, které chcete

V dnešní době není problém pořídit si umyvadlo, o kterém se vám předchozí noc zdálo. Designéři sanitárního zařízení pro koupelny myslí i na nejtajnější přání svých klientů, a proto vám při výběru umyvadla půjde hlava kolem. Vybírat můžete hned z několika kategorií. Spokojení budou zákazníci s klasickou představou koupelny i designoví nadšenci.

 

Umyvadla na desku jsou hitem koupelen

Umyvadla na desku propůjčí vaší koupelně nadčasovost, prodyšnost a styl. To všechno, aniž byste se museli omezovat v kvalitě, funkčnosti a odolnosti. Kvalitní materiály a nejmodernější postupy výroby se snoubí s moderním vzhledem a vytvářejí tak rozmanitý svět umyvadel. Ovšem sehnat můžete i klasické verze umyvadel, jimiž jsou nástěnná umyvadla nebo umyvadla na skříňku.

 

Nástěnná umyvadla a umyvadla na skříňku

Tato umyvadla jsou velmi praktická. Umí šetřit prostor vaší koupelny a dobře zapadnou k vámi vybranému koupelnovému nábytku. U těchto umyvadel se nemusíte bát, že vám voda někam zateče a poničí drahý kus nábytku. Co zde uberete na designu, můžete dohnat na umyvadlové baterii.

 

Materiál umyvadel

Jak už jsme si řekli, sehnat můžete klasická, ale i zcela netypická koupelnová umyvadla. Dobrý pocit přitom nemusíte mít jen z jejich vzhledu. Zárukou skvělé funkčnosti je i materiál, z kterého jsou umyvadla vyrobená. Asi každý z nás má své nemotorné dny, kdy na umyvadlo něco upustíme, nebo ho něčím polijeme. Kvalitní umyvadlo tohle vše vydrží.

Snadnou údržbu umyvadlům často zajišťuje neporézní povrch. Ten zabraňuje usazování nečistot a rozmnožování bakterií. Zvolená úprava povrchu tedy zaručuje minimální údržbu a odolnost.

Například firma Gravelli vyrábí svá umyvadla mimo jiné i z betonu. Ten má speciální úpravu, aby nenasákl vodou a odolal špíně. Beton je vyrobený z přírodních surovin a vláken, která zajišťují jeho pevnost a zároveň lehkost. Betonová umyvadla Gravelli jsou ručně opracovaná, proto jsou příjemná na pohled i na dotek.

Česká firma Ravak nabízí umyvadla mimo jiné i z mramoru. Je to litá směs dolomitu a pryskyřice, která vyniká tuhostí, odolností a stabilností. Umyvadla mají hladký povrch a díky volbě materiálu si dokáží udržet okolní teplotu.

 

Podle čeho vybírat umyvadlo?

Výběr umyvadla ve velkém závisí na vzhledu vaší koupelny, na jejím stylu, velikosti a uspořádání. Pokud milujete nadčasovost a prostor, určitě doporučujeme umyvadlo na desku. Pokud chcete více prostoru pro vaši ranní hygienu a vaše koupelna to dovoluje, doporučujeme dvojumyvadla. Umyvadla si jdou ruku v ruce s umyvadlovou baterií. Proto ji můžete už při výběru zohlednit.

Související příspěvky

Jaké možnosti bydlení se nabízí v Olomouckém kraji? A proč bydlet právě zde?

redakce

Spolehlivý instalatér Praha pomůže i při čištění odpadů

redakce

Výběr světel na e-light.cz

redakce