TIPY

Jak vybrat správnou lednici pro každodenní použití

Bez jakých domácích spotřebičů si nedokážete představit svůj život? V tomto seznamu pravděpodobně nebude chybět lednice ideálně i v kombinaci s mrazákem. A není se čemu divit, protože tento kousek elektroniky se nachází snad opravdu v každé domácnosti. Mnoho lidí už však příliš dobře neví, na jaké parametry se zaměřit při výběru ideální lednice. Ale přesně s tím vám pomůže následující článek.

Vnitřní uspořádání prostoru lednice

Protože slouží lednice skutečně ke každodennímu používání a musí se do ní vejít jídlo pro celou rodinu, bývá vnitřní uspořádání velmi důležitým parametrem pro úspěšný výběr. Klasickou variantou je několik poliček v kombinaci s držáky na dveřích. Do toho mohou být v lednici také držáky na lahve či systém variabilních poliček pro libovolné výškové uspořádání.

Energetická spotřeba

Druhým důležitým parametrem, na který je dobré se zaměřit, je energetická účinnost lednice. V praxi je uvedena na energetickém štítku. Pro zjednodušenou orientaci bývá označena příslušným písmenem. Navíc na tomto štítku nechybí ani konkrétní přibližný údaj roční spotřeby energie. U lednice, která je v provozu nonstop, bývá tento údaj většinou opravdu skutečný. Samozřejmě platí, že čím nižší spotřeba, tím levnější provoz. U lednice s mrazákem však mohou být hodnoty jiné v porovnání s obyčejnou lednicí.

Velikost, design a hlučnost lednice

Dále při výběru zvažte velikost. Vejde se vám do bytu vysoká lednice, nebo rovnou hledáte i širokou americkou? Kromě samotných rozměrů bude hrát roli i design. Základní varianty bílá a nerezová jsou doplňovány například černými i jinak barevnými lednicemi. Ty mohou mít moderní design s displejem či efektní retro vzhled. Při výběru a vzájemném porovnání jednotlivých modelů nezapomeňte zkontrolovat také hodnotu hlučnosti.

Související příspěvky

Netrapte se se škrábáním zamrznutých skel

redakce

Zimní grilování pod pergolou

redakce

Svítidla Eseo – nadčasová řada osvětlení vyvinutá společností Philips

redakce