TIPY

Jak vybrat sedací soupravu?

Sedací souprava je chloubou obývacího pokoje a zároveň úplně prvním místem, na kterém spočinou zraky vašich návštěv. Slouží nejen k příjemnému posezení s vaší rodinou či milým setkáním s přáteli, ale zastává i funkci výrazného designového doplňku, od kterého se odvíjí celkový vzhled interiéru. Toužíte-li po krásné sedačce, jež splní veškerá vaše očekávání, bude praktická a zároveň vám vydrží věrně sloužit dlouhá léta, rozhodně její výběr nepodceňujte a v žádném případě ho neuspěchejte. I v oblasti sedacích souprav existují výrazné rozdíly co se kvality i technického provedení týče a nedáte-li si záležet, koupíte zajíce v pytli. Zároveň nesprávným výběrem uškodíte jen sami sobě – špatná sedací souprava může mít negativní vliv na vaše zdraví, což se projeví například nepříjemnou bolestí zad. Podle kterých kritérií vybírat sedací soupravu?

 

Jaký typ preferujete?

Ještě než se vydáte do obchodu, prohlédněte si interiér, do kterého chcete nový kousek umístit. Jeho dispoziční řešení vám napoví, jakému typu sedacích souprav byste měli dát přednost. Toužíte po rohové sedačce, nebo raději dáte přednost klasice? Před samotným nákupem byste měli mít promyšleno, kam sedací soupravu umístíte, zda se vám na dané místo vejde či jestli se do zařízení místnosti vůbec bude hodit.

 

Kdo má místo, ten si sedne!

Nejdůležitějším kritériem při výběru sedací soupravy je bezesporu počet míst k sezení. Nejčastějším řešením jsou tradiční dvojsedáky či trojsedáky. Rozhodnete-li se pro variantu, kterou lze rozšířit o křesla ve stejném stylu, rázem tak získáte prostornější místo k příjemnému posezení., které oceníte především ve chvíli, kdy se vám doma sejde celá rodina. Souprava tvořená vícero pohovkami vašemu interiéru dodá pocit intimity a zároveň každému z vás zajistí dostatek místa.

 

Berte v potaz zařízení interiéru

Ať už malá nebo velká, sedačka se vám do vašeho bydlení zkrátka musí hodit. Při jejím výběru proto berte v potaz celkové zařízení interiéru. Moderní sedačky dokonale podtrhnout minimalistické řešení obývacího pokoje, dodají mu ten správný šmrnc a stanou se poslední tečkou za perfektně sladěným interiérem. Uvědomte si, že sedací souprava je dominantou místnosti – zkrátka mu musí slušet!

 

 

Související příspěvky

Zelené Město navazuje na úspěchy první etapy výstavby

redakce

Jak na zdravé spaní?

redakce

Ceny energií lze fixovat jen na měsíc

redakce

2 x komentováno

pavels777 3. 9. 2016 at 20:55

Diky za clanek. Nakonec jsem zvolili tuto http://www.nabytek-bmark.cz/sedaci-soupravy/sedaci-souprava-rohova-casablanca.html , mame ji necely mesic a parada! – Pruzna pena, ulozne prostory, jednoduche rozlozeni, pro prespani navstevy. A i ta cena 😉

Tereza B. 5. 4. 2018 at 10:15

Ta je moc hezká, to se máte, že máte v obýváku tolik místa. Nám se vejde jen dvojmístá, ale taky jsme vybrali dobře https://www.nabytek-bmark.cz/pohovky-a-kresla/pohovky-s-uloznym-prostorem/pohovka-dominika-1-1.html dá se rozložit pro návštěvu a potah odolává snahám dětí ho zašpinit už spoustu měsíců.

Diskuze je uzavřena.