TIPY

Jak udržet pořádek v koupelně

Koupelnu používáme několikrát denně a přesto na ni nejčastěji zapomínáme při úklidu. Všechny ty kosmetické přípravky, líčidla, hřebeny, ručníky a věci na praní mají sice své místo, ale většinou si je necháme spíše někde po ruce. Celkový dojem koupelny je tak spíše chaotický a neuklizený. Jak tedy udržet pořádek?

Už dávno neplatí, že na péči o tělo stačí jeden krém a jedno mýdlo, pro muže pak navíc i věci na holení. Jen na vlasy potřebuje většina žen nejen šampon, ale i kondicionér, balzám a masku, pro konečnou úpravu po umytí pak různé laky a gely a pěnová tužidla. Sprchových gelů máme vždycky více, než potřebujeme, prostě jen proto, abychom si mohli vybrat vůni podle nálady, poté potřebujeme krém, sérum, tonikum, peeling a mnoho dalšího. Lahviček, kelímků a tub přibývá, na poličku u vany se nevejdou a tak jsou postavené všude možně. Všechny je schová skříňka do koupelny, do které vše potřebné zavřete a koupelna bude působit čistě a uklizeně.

Stejným problémem, jako jsou produkty pro péči o tělo, jsou také přípravky na údržbu domácnosti. Na mytí podlah, proti vodnímu kameni, na lesklý nábytek a spousty dalších věcí, které také často skladujeme právě v koupelně, kde jsou nejméně na očích. Nebo by alespoň být měly. Ideální místo pro ně je koupelnová skříňka pod umyvadlo, která je dostatečně prostorná i pro kbelík, hadry nebo různé houbičky a kartáče. Pod umyvadlem skříňka vyplní jinak nevyužívaný prostor a opět pomůže celkovému designu koupelny.

Poslední věcí, která v koupelně může dělat optický nepořádek, je špinavé prádlo a věci potřebné k praní. Prášky, aviváže a především nevzhledný koš na prádlo, který zabírá spoustu místa a většinou nepůsobí nijak esteticky. I v tomto případě se vyplatí všechny věci zavřít, koupelnová skříňka s košem na prádlo vypadá velmi dobře a vám se po koupelně nebude nikde nic válet. Jednoduše odklopit integrovaný koš na prádlo zvládnou i děti a tak máte zaručeno, že v koupelně budete mít čisto.

Skříňky pomohou udržet ve vaší koupelně pořádek a dodají jí moderní vzhled. Dekor materiálu a barva by měla ladit s ostatními doplňky v koupelně jako jsou dlaždice nebo obložení. Do malých koupelen je ideální bílá nebo světlé dřevo, které prostor opticky projasní a zvětší, naopak velké prostory bez problémů snesou i tmavý či černý nábytek. Celkový dojem pak můžete doladit pomocí koberečků, ručníků a osušek v jednotné barvě a máte jistotu, že vaše koupelna bude vždy uklizená a jako z katalogu.

Související příspěvky

3 nejdůležitější tipy při stěhování nejen v Praze

redakce

Jak ušetřit náklady za vytápění?

redakce

Slibem nezarmoutíš a s penězi uteč

redakce

1 komentář

Jan Holek 7. 9. 2018 at 14:28

Moc pěkný článek 🙂

Diskuze je uzavřena.