TIPY

Jak správně vybrat nové dveře do interiéru?

Máte v plánu rekonstrukci stávajícího bydlení, včetně výměny stávajících dveří v domácnosti? Nebo máte v plánu dokončení vaší novostavby rodinného domu a potřebujete vybrat ty správné dveře? V obou případech jde vlastně o stejnou činnost, tedy výběr nových interiérových dveří. Jaké dveře se hodí do moderních interiérů a podle jakých parametrů postupovat? Tyto body si v dnešním článku rozebereme pečlivěji.

 

Interiérové dveře je mnohem širší pojem, než před několika lety

Nejprve je zapotřebí zdůraznit, že vnitřní dveře mohou mít v současnosti opravdu velké množství podob. Základní a nejznámější jsou 3 – otočné dveře na pantech, lamelové shrnovací dveře a posuvné dveře. Otočné dveře jsou nejčastějším druhem dveří do interiérů. Lamelové shrnovací dveře jsou zase vyhledávané v menších domácnostech. A posuvné dveře jsou považovány za moderní druh do moderních interiérů, zejména posuvné dveře do stěny. Tím ale nabídka typů dveří a zavírání nekončí. Vybírat je možné třeba otočné dveře s reverzním otevíráním, to znamená, že se otevírají směrem do zárubně. Interiérové dveře mohou být také kyvné v obou směrech, skládací na stěnu nebo vybavené systémem Ergon. Tento systém umožňuje otevírání dveří v obou směrech.

 1

 

Nezapomínejte na speciální vlastnosti dveří do jednotlivých místností

Když už máte vybraný typ otevírání dveří, který by vám nejvíce vyhovoval, je zapotřebí přihlédnout ještě k jejich vlastnostem. Každá místnost v interiéru má jiné požadavky. U dveří v dětských pokojích a v ložnicích je důležitá jejich zvuková izolace. To platí i pro pracovny. Dveře do koupelny by zase měly zabránit pronikání vlhkosti do ostatních částí interiéru. A zapomínat bychom neměli ani na protipožární vlastnosti dveří například v technických místnostech. Každý druh dveří lze vybírat v mnoha různých designových variantách podle zvoleného stylu místnosti.

 

Kde vybrat?

Vybírat interiérové dveře doporučujeme u stabilních a zkušených prodejců s širokým sortimentem a kvalitním zázemím. Nejlépe u takových, kteří mají celorepublikovou působnost a množství poboček po celém území ČR. Dveře Praha i Mladá Boleslav, Plzeň si tak mohou zákazníci vybírat u jednoho prodejce. Takových firem na našem trhu moc není. Jedním z nejznámějších je pak prodejce DODO. Právě DODO disponuje širokou nabídkou druhů dveří a pobočky této firmy lze najít na mnoha místech ČR.

Kompletní nabídku najdete přímo na www.dodo-dvere.cz.

Související příspěvky

Novinky Zehnder pro zdravé, komfortní a elegantní vytápění a větrání s rekuperací tepla

redakce

Textilie je láska na celý život

redakce

Ekologické látky na rolety

redakce