INSPIRACE TIPY

Jak správně připojit kouřovody

Kdy jindy by nás mělo vytápění domu zajímat více než před blížící se zimou. Za okny to každým dnem vypadá, že už právě toho následujícího přijde studená fronta a vše kam oko dohlédne se položí bílá peřina. Kouřovody se tak stávají důležitou součástí majitelů komínů, ovšem jak je správně připojit ke keramickým dílům komínu a nezadělat si na problém? Moderní vícevrstvé komíny a jejich průduch je obvykle tvořen keramickou vložkou, kterou nalezneme i u hrdla sopouchu. Do toho se následně napojí kouřovod. Z fyzického hlediska je více než jasné, že každý z těchto uvedených materiálů má zcela jinou tepelnou roztažnost. Ocelová roura se bude při průchodu žhavých spalin bude chovat naprosto odlišně než keramický díl, proto zde celkem často nastávají problémy.

 

Kouřovody s menším průměrem

Při použití kouřovody s totožným průměrem jako je u keramického hrdla podstupujeme závažné poškození ve formě prasknutí. Tyto rozdílné materiály musíme zkrátka spojit tak, aby i při provozních teplotách zůstaly oba dva materiály nepoškozené.

Můžete tedy použít kouřovody s menším průměrem a prostor kolem vyplnit těsnící šňůrou. Tento postup se doporučuje jen za předpokladu, že nenarušíte technické parametry kotle nebo kamen a v případech, kdy to není výrobcem kotlů nebo kamen zakázáno. Odpadá tak nutnost dokupovat redukce.

 

Kouřovody s redukcí

Kouřovody s redukcí umožňují bezpečné připojení ke keramickým dílům spotřebiče a to za současného použití malého množství těsnící šňůry. Také se můžete setkat, že výrobci ke svým kotlům či kamnům dodávají speciální přechodový díl jako součást svého systému.

Pokud se pustíte do instalace kouřovodů, ujistěte se, že nakupujete jen kvalitní a prověřené výrobky. Z těchto důvodů vám musíme doporučit profesionálního prodejce, který ve svém rozsáhlém repertoárů má i celou řadu kouřovodů i s redukcí nejrůznějších rozměrů a typů.

V případě, že vás zajímají i další informace o kouřovodech, nebo kamnech a dalšího sortimentu určeného k zimnímu zaopatření, přejděte na internetové stránky výrobce na adrese http://www.topeni-koupelny.cz.

 

Související příspěvky

Máte rádi vintage styl? Přinášíme inspiraci!

redakce

Do septiků, žump a čističek nemusí být využita jen chemie. Jde to i přírodní cestou!

redakce

Rozhodli jste se pro výměnu klasických žárovek za LED? Jak vybrat?

redakce