TIPY

Jak přizpůsobit zahradu vašemu mazlíčkovi

Zahrada je oblíbeným místem pro kreativní trávení volného času nejenom pro lidi, ale také pro zvířata. Těm je ale třeba některé prvky trochu přizpůsobit, aby se zde během celé dne (a případně i v noci) cítila pohodlně a v bezpečí.

Proti klíšťatům chrání majitelé své čtyřnohé mazlíčky již zcela automaticky. Navíc nízko střižená tráva přináší bezpečí i jim. Málo vlhkosti a přímé sluneční paprsky totiž klíšťatům nesvědčí, a ta raději odtáhnou někam pryč. Blechy jsou ale trochu jiný kalibr. Na vaši zahradu můžou připutovat klidně na hřbetě toulavé kočky, která se přes váš pozemek jen mihne, ale i tak na něm zanechá nepříjemné příživníky. Pes nebo kočka, kteří pobývají venku, by měli vždy během jarní a letní sezóny nosit obojek proti blechám, jen tak budete mít jistotu, že kvůli tomuhle kousavému hmyzu nebudete muset vydezinfikovat celý byt. Blechy psí totiž na člověka jsou – a rády.

 

Slunce, cestičky a toxiny

Slunce ale nemusí vadit jen hmyzu. Psi mohou v parných dnech pociťovat stejné obtíže jako lidé a někdy dokonce zkolabují. Mají-li na zahradě k dispozici například vysoké stromy, nebývá to problém. V opačném případě tuto starost vyřeší stará dobrá psí bouda opatřená stinnou terasou. Tady bude mít váš čtyřnohý kamarád pocit bezpečí a pohodlí po celý den.

Necháváte svého psa na zahradě i v noci? Vybudujte mu cestičky, po kterých bude moci pobíhat okolo domu a spolehlivě hlídat. Jinak riskujete, že si je vyšlape sám přímo v trávníku. Mohou nastat i situace, během kterých je třeba zvíře rychle dohledat. Zvláště štěňata nebo starší psi se rádi na zahradě zapomínají. Skvělými pomocníky jsou svítící obojky, které vám okamžitě prozradí, kde se váš mazlíček zrovna ukrývá, a to i za nepříznivých světelných podmínek.

Posledním důležitým bodem jsou jedovaté rostliny. Psi rádi zahradní zeleň ochutnávají, ale takové lilie, azalky, rododendrony nebo chryzantémy by jim mohly způsobit vážně žaludeční potíže. Nízký plůtek obvykle nepomůže, čtyřnozí zvědavci totiž často vynikají až neuvěřitelnou vynalézavostí. Proto chcete-li mít skutečnou jistotu, raději se těchto jedovatých rostlin vzdejte. Vždyť dnes je na trhu tolik bezpečných možností, stačí jen pečlivě vybírat!

Související příspěvky

Kvalitní kamna dokáží vytopit jakýkoliv prostor

redakce

Na co se zaměřit při výběru dřevěných masivních postelí

redakce

Úprava vody

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.