TIPY

Jak poznat kvalitní plastová okna?

Plastová okna se v současné době těší velkému zájmu. Za ním stojí velmi slušný poměr mezi jejich kvalitou a cenou. Kvalitní plastová okna skvěle izolují – tepelně i zvukově, je možné je vybavit dvojskly i trojskly, a díky bohaté škále desénů a barev také dobře vypadají. Je tak otázkou, v čem je vůbec problém?

Problém nastane v okamžiku, kdy si do domu pořídíte plastová okna nekvalitní, jež výše uvedené vlastnosti nevykazují. V následujícím článku vám poradíme, co udělat pro to, aby se tak nestalo. Na základě jakých parametrů oddělíte zrno od plev, tedy skutečně kvalitní produkt od nekvalitního.

 

Zaměřte se na profily a kování

Pokud jste se rozhodli investovat do skutečně kvalitních plastových oken, což vám kvitujeme, měli byste se zaměřit na několik následujících parametrů. Kvalitu plastových oken jako takových v podstatě předurčují kvalita profilů a kování. Vaší pozornosti by však neměla uniknout také patřičná certifikace stejně jako reference prodejce.

 

Okenní profily

Okenní profily jsou v podstatě alfou a omegou všech oken nezávisle na jejich materiálu. Sázkou na jistotu je renomovaný výrobce s patřičnými referencemi. V testech nejvíce bodují německé značky, se kterými ovšem drží krok i několik českých výrobců. V každém případě se zajímejte o certifikáty kvality, jakosti a počet komor, jež se většinou pohybuje mezi pěti a osmi.

 

Nepodceňujte kování

Stejnou pozornost ovšem věnujte i kování. Na něm v žádném případě nešetřete. Dobře izolovat vám totiž bude jen dobře seřízené okno s kvalitním kováním! Opět vsaďte na renomovanou značku a certifikáty bezpečnosti.

 

Hodnota tepelné izolace

Dalším klíčovým parametrem předurčujícím, do jaké míry se v zimě bude držet teplo v domě a v létě se prostory nebudou přehřívat, jsou hodnoty koeficientu tepelného prostupu. Zde platí, že čím nižší cifra je ve hře, tím lepší izolant máte k dispozici.

 

Zaměřeno na cenu

Jistým vodítkem je i cena. Obecně se dá říci, že bílá plastová okna pořídíte o polovinu levněji než okna dřevěná. To však není přesné. Ceny kvalitních plastových oken závisí na mnoha faktorech, jako jsou spolu s jejich rozměry počet křídel, zmíněný typ profilu a počet komor, kování, zasklení, barva dekoru a obecně. Cena takových oken pak samozřejmě bude vyšší.

Není toho zrovna málo, že? Výběr vhodného výrobce či dodavatele se ale nevyplácí uspěchat. Jedině tak svému domu pořídíte okna, která budou sloužit i příštím generacím.

Související příspěvky

Kvalitní venkovní lavičky od Kovo Art

redakce

Čistá okna bez práce díky spolehlivé firmě! Mytí, čištění, oken, fasád Ostrava

redakce

Život pod střechou aneb co vše obnáší bydlení v podkroví

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.