Search

Jak může rychlá půjčka zachránit hladký chod domácnosti?

Finanční experti se shodují na tom, že jen málokterá půjčka má skutečně smysl. Na přední příčky řadí hypotéku, která umožňuje realizaci vlastního bydlení mnohem dříve, než si na něj většina lidí dokáže našetřit z vlastních zdrojů. Na opačném konci jsou rychlé půjčky, a to především kvůli vysokému RPSN. Ale ve skutečnosti vám může vytrhnout trn z paty i tento specifický produkt. A s celkovými náklady to přitom nemusí být tak „horké“.

Úroky a poplatky mohou být subjektivní

Hypotéky jsou prezentovány jako nejlevnější půjčky. Banky klienty lákají na RPSN pod 2 %. Roční procentuální sazba nákladů rychlé nebankovní půjčky přitom může být i více než 1000 %. Jenomže v případě hypotéčního úvěru se přeplatíte o několik set tisíc až milionů korun. U rychlých půjček jde o stovky až tisíce korun. A narazíte i na půjčku online, za kterou nezaplatíte ani korunu navíc.

Výše uvedené informace berte jako ponaučení. Některé produkty jsou drahé jen zdánlivě, zatímco jiné nejsou ani zdaleka tak levné, jak se na první pohled jeví.

Kdy se vám může hodit rychlá nebankovní půjčka?

Smyslem rychlé nebankovní půjčky by mělo být překlenutí krátkodobého finančního deficitu. Například v souvislosti s nedoplatkem za energie, porouchaným spotřebičem apod. Něco takového se může přihodit každému a bez finanční rezervy nezbývá, než si někde půjčit. A nechcete-li neplánované výdaje řešit kreditní kartou či kontokorentem, pak se jako vhodná alternativa jeví právě rychlá půjčka.

K výhodám tzv. mikropůjček patří dostupnost, rychlost vyřízení a jednorázová splátka. A někdy také nulové poplatky a úroky – první půjčku zdarma nabízí například ověřený poskytovatel úvěrů Via SMS.

Nezapomeňte však ani na to, že i malá půjčka je závazek. Než si ji sjednáte, dobře si spočítejte, zda ji budete mít z čeho splatit.
Jeden komentář u “Jak může rychlá půjčka zachránit hladký chod domácnosti?

  1. Díky za dobrý článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *