TIPY

Jak jsem vybírala správnou sedačku do obývacího pokoje

V každé rodině najdeme místnost, která má důležitý význam. Pro někoho je to kuchyň, pro jiné je to obývací pokoj. U nás doma hrál významnou úlohu obývací pokoj, kde jsme psali domácí úkoly, slavili významné svátky.

Nyní v dospělosti má pro mě obývací pokoj stejně významnou úlohu, protože je to místo, kde se scházíme s přáteli a trávíme společné chvilky. Pro obývací pokoj je důležité nalézt správnou sedací soupravu, která by splňovala veškeré nároky uživatele. Asi si říkáte, že při dnešním množství nabídek je velmi jednoduché nalézt ideální sedací soupravu. I já jsem si to myslela do té chvíle, než jsme ji začali doopravdy shánět.

 

Kde byl hlavní problém?

Představovali jsme si sedačku do tvaru písmene L. Musela splňovat přesnou velikost u stěny, aby nedošlo k tomu, že by někde přesahovala nebo naopak byla kratší a prázdné místo by díky špatné velikost nevypadalo esteticky.

Další podmínkou byla textilní sedací plocha, protože kožená plocha se v létě na tělo lepí a v zimě je nutné sedět na dece. Kámen úrazu se stala plocha k opření, protože v dnešní době se dělají místo pevných opěradel pro záda měkké polštáře, které nejsou příliš pohodlné a po čase a především po čištění v čistírně dochází ke změně tvaru polštáře. Mimo to čištění polštářů v čistírně, podle zkušenosti mé kamarádky, není zrovna levná záležitost.

Tvar sedačky jsme si zvolili do tvaru L. V jedné části by měla být sedačka širší pro větší pohodlí. Druhou část sedačky by doplnil menší taburet.

Po vzájemné shodě na parametrech sedačky, došlo na víkendové objíždění velkých obchodů, které nabízeli značné množství sedacích souprav. Po té, co jsme strávili tři víkendy vyjížďkou do velkých měst, kde jsme navštívili Sconto, Asko, Jamall nábytek, Mobelix, Jysk atd., jsme konečně objevili tu ,,pravou“. Velké rozčarování přišlo ve chvíli, kdy jsme si na vytouženou sedačku sedli a zjistili, že jsou naše kolena do velmi ostrého úhlu a my máme pocit, že sedíme téměř na zemi.

 

Za všechno může náhoda

Jednoho dne jsem se rozhodla, že prodám ruční vysavač, který jsem v domácnosti téměř nevyužila. Vysavač jsem nafotila a zadala na několik bazarových serverů s inzercí zdarma. Při zadávání inzerátu jsem se podívala na pár nabídek bazarových sedaček, a co se nestalo, byla tam naše vysněná úplně nová sedačka. Prodejce si špatně změřil prostory a nevešla se mu do obývacího pokoje. Pro nás byla úplně ideální. Na inzerát jsem okamžitě odpověděla a následující víkend se na ni jeli podívat.

Dnes už konečně můžeme přivítat naše hosty na nové sedačce, kterou jsme sehnali tzv. z druhé ruky a jsme naprosto spokojeni.

Související příspěvky

Posviťte si s podzimem na správné osvětlení u vás doma

redakce

Užijte si pohodlný a příjemný spánek na luxusních matracích!

redakce

O jaký nábytek mají Češi největší zájem? O moderní, kvalitní, ale přesto levný!

redakce