Search

Jak je to opravdu s kvalitou a účinky infrasauny? Testovali jsme za vás!

Infrasauny jsou z aktuálního hlediska stále populárnějším tématem opředeným mnoha reklamními mýty a polopravdy. Diskutuje se o jejich příznivém vlivu na zdraví, nízké pořizovací ceně, malých provozních nákladech, náročnosti na prostor i na jejich údržbu. Jak je to ale s kvalitou infrasaun a jejich účinky na lidské zdraví doopravdy? Skutečně splňují vše, co je prodejci garantováno? Nakonec jsme se rozhodli udělat důkladnou prohlídku jedné z infrasaun osobně. Pojďme se podívat, jak náš test dopadl?

 

Naším cílem se stala Infrasauna InfraMar 3001

Cílem našeho testování se stala infrasauna, která odpovídá současným požadavkům většiny zákazníků. Rozhodli jsme se tedy zaměřit na model pro 2 až 3 osoby od zavedeného výrobce na českém trhu. Námi nastavené optimální předpoklady pro zkoumání nás zavedly k infrasauně InfraMar 3001 od Marimex. Její cena v době našeho testování byla 29 900 Kč.

 

Vše probíhalo v Sauna Centru Marimex

Společnost Marimex nám navíc nabídla možnost otestování a prohlídky infrasauny InfraMar 3001 v kompletně připraveném stavu. Pro tyto účely bylo zřízeno zázemí Sauna Centrum Marimex, kde si potencionální zájemce může vystavené modely saun prohlédnout a dokonce i vyzkoušet. Infrasauna InfraMar 3001 nás zaujala nejen elegantním vzhledem, ale také použitým materiálem v podobě kanadského jedlovce – hemlocku. Osobně jsme ocenili i přítomné okénko. Díky tomu se pobyt v sauně stává snesitelnější i pro osoby s problémy ve stísněných prostorech.

 

Výbava infrasauny

V interiéru infrasauny jsme nalezli celkem šest topidel. Jednalo se o topidla keramická, pracující s teplotou 250 až 300 stupňů Celsia. Keramická topidla mají nižší pořizovací náklady a jejich životnost je stanovena až na 8 000 hodin nepřetržitého provozu. V porovnání s karbonovými topidly se však rychleji zahřívají, čímž vzrůstá jejich spotřeba elektrické energie. Saunovací proces vás i přes to nestojí více jak 10 korun při návštěvě v časovém rozpětí 40 minut.

 

Výhoda oproti klasické sauně

Pokud jste někdy navštívili klasickou saunu, určitě znáte to nesnesitelné vedro až nedýchatelno, které je pro mnohé návštěvníky celkem nepříjemné. Teplota mnohdy překračují hodnoty nad 90°C, čímž se pobyt v sauně stává nebezpečným pro osoby s oslabeným kardiovaskulárním systémem. Infrasauna při našem testu pracovala s příjemnější teplotou okolo 55°C (může být i nižší), čímž se stává naprosto bezpečnou i pro osoby, které mají lékařem klasické saunování zakázané.

 

Shrnutí našich pocitů

V porovnání s klasickou saunou je infrasauna šetrnější ke kardiovaskulárnímu systému. Pobyt ve finské sauně je založen na uzavřeném pobytu ve vysokých teplotách. Infrasauna nám naopak nabídla mnohem efektivnější prohřátí svalů bez nutnosti se potit. V infrasauně se rovněž lépe dýchá. Mile nás překvapila i doba předehřátí, která netrvala déle jak 10 minut, čímž se po stránce úspor stává mnohem efektivnější. Nakonec díky moderní zaklapávací technologii je i montáž infrasauny pro 2-3 osoby otázkou několika desítek minut.

 

Pokud vás zajímají i další informace o tomto druhu sauny, můžete navštívit přímo Sauna Centrum Marimex a testovat sami. Detailní informace o tomto centru najdete na www.marimex.cz/saunacentrum-marimex.

 

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *