TIPY

Jak hravě zvládnout jarní úklid?

Jaro už nám klepe na dveře a jak jinak mu lépe vyjít vstříc než pořádným jarním úklidem. Pěkně vyprášit koberečky, nablýskat okna, sprchové kouty i podlahu. Vrátit svěží nádech zašlé sedačce a závěsům. Zkrátka dopřát vašemu domovu péči a umožnit mu se zase trochu po zimě nadechnout. Takový úklid se může na první pohled zdát jako nekonečný příběh. S těmi správnými pomocníky je úklid mnohem pohodovější i rychlejší.

Mezi ne příliš oblíbené činnosti během úklidu rozhodně patří mytí oken. Často bývá zdlouhavé a celkem náročné. Okenní vysavač Kärcher WV6 Plus je vybaven inovativní sací stěrkou z tekutého silikonu, díky jejíž přizpůsobivosti se snadno dostanete až do spodních částí oken, což jistě ocení zejména majitelé francouzských oken. Při mytí sprchového koutu, zrcadla či jiných hladkých povrchů s WV 6 Plus se rychle zbavíte různých map. Aku stěrku lze použít také na dlaždice, skleněné stolky nebo třeba okna u auta. Na jedno nabití může být v provozu až 100 minut a díky digitálnímu displeji okamžitě zjistíte, kolik času vám ještě zbývá. Mimo to je lehký a velmi tichý. Na jedno nabití umyjete až 300 m2 (cca 100 oken). V balení s aku vysavačem je i rozprašovač s rozmývákem z mikrovlákna, který aku stěrce připraví povrch.

Příjemné nebývá ani čištění podlahy, nebo dokonce koberců. Pokud chcete mít podlahu opravdu čistou, tak musíte mopem pořádně přitlačit, že? A co teprve to čekání, než mokrá plocha uschne. Podlahová myčka FC5 Cordless si poradí s mokrými i suchými nečistotami na všech tvrdých podlahách. Vytřete s ní snadno pod nábytkem ale i hůře dostupná místa či rohy. Lehkost při čištění ucítíte už ve chvíli, kdy zapnete přístroj, protože díky dopředu rotujícím válcům nebudete v jednu chvíli vědět, jestli vedete vy přístroj, nebo on vás. Automaticky zvlhčované, rotující válce z mikrovláken spolehlivě i pojmou veškerou špínu a zároveň odsávají z válců směs vody a nečistot bez přerušení, takže žádné vyměňování hadru ani ždímání mopu. Navíc zbylou špinavou vodu po úklidu snadno vylijete z praktické nádržky tak, že se nečistot ani nedotknete. Podlaha je také do dvou minut od umytí suchá.

Ať se nám to líbí nebo ne, pozornost při jarním čištění si zaslouží i koberce nebo sedačka. Tak hurá do toho, alespoň to bude dřív hotové. Zašlou slávu kobercům i sedačkám vrátí tepovač Kärcher SE 4001, se kterým hygienicky vyčistíte až do hloubky vlákna koberce, čalouněný nábytek, textilní závěsy, autosedačky nebo matrace. V jedné nádržce je voda čistá, do které můžete dle potřeby přidat i čisticí prostředek a v druhé se hromadí voda špinavá. Spolu s čisticími prostředky Kärcher se tepovač postará o důkladnou a hloubkovou čistotu. Opět ušetříte čas, protože zašlé koberce, skvrny od jídla či nečistoty od zvířat už nemusíte předem namáčet speciálními prostředky ani je odstraňovat ručně. Tepovač v jediném kroku znečištěné místo ošetří čisticím prostředkem, mechanicky silným proudem vody špínu uvolní a ihned ji nasaje do odpadové nádobky. Tato metoda čištění koberců či čalounění je v porovnání s jinými způsoby čištění maximálně účinná. Čistému povrchu se okamžitě vrací původní textura a oživují se barvy. Mastnota, nečistoty a pachy jsou důkladně odstraněny a vše zůstane příjemně provoněné. Navíc díky rozsáhlému příslušenství můžete tepovač SE 4001 dokonce použít jako plnohodnotný vysavač na mokré a suché nečistoty.

A pokud jarní úklid opravdu chcete vzít od podlahy, podívejte se na www.karcher.cz,  kde naleznete mnohem více pomocníků.

Související příspěvky

Kde si výhodně půjčit před výplatou

redakce

Jak odčerpat vodu ze zatopeného sklepu?

redakce

Staňte se profesionálem v Investičním managementu

redakce