Search

Inteligentní hodiny

Hodinky jsou již po staletí součástí našeho světa. V 13. nebo 14. století se objevily první kolečkové hodiny. První kapesní hodiny byly zkonstruovány v roce 1510 a kyvadlové hodiny se objevily v 17. století. Elektrické hodiny byly vynalezeny asi počátkem 19. století. První náramkové hodiny vznikly během 1. světové války, první automatické hodiny byly patentovány v roce 1924.

Lidé vymysleli čas a hodinky se staly jeho ukazatelem. Hodiny obecně označují zařízení pro měření a ukazování naměřeného času. V dnešní době už ale fungují nejen pro orientaci mezi hodinami, minutami a sekundami. Staly se i dalším z módních prvků, kterými lidé dennodenně rádi definují svůj styl.

V dnešní době si už nedokážeme představit fungovat bez hodin. Ať už jsou to nástěnné, hodinky na ruku nebo v dnešní době velmi často používané hodinky zabudované v smartphonech. Plánování každodenních aktivit by bylo téměř nemožné, kdybychom nevěděli, kolik je právě teď hodin a kde máme přesně o tomto čase být. Hodiny jsou potřeba do každé domácnosti, alespoň do tří místností v interiéru. Přestože doba jde dopředu, klasické náramkové hodinky jsou stálou klasikou, kterou těžko nahradíte. Kvalitními hodinkami na ruce ukáže nejeden cílevědomý člověk světu, že život drží pevně ve svých rukou.

Inteligentní hodinky jsou novým odvětvím na trhu. Poslední dobu často vidíme modely od méně známých výrobců. Mají fungovat jako prodloužená ruka vašeho smartphonu, ne jako jeho náhrada. I přesto, že některé modely umožňují přijímání telefonických hovorů na hodinkách, váš smartphone budete stále potřebovat na pohodlné odpovídání na e-maily či telefonování, protože mluvení do hodinek je ještě stále dost zvláštní. Výdrž hodinek se v současnosti pohybuje na úrovni jednoho až maximálně dvou dnů. Cena se samozřejmě odvíjí od designu, výkonnosti a značky.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *