Search

Hledáte odolný a elegantní materiál na okna? Vyberte si hliník

Když už jste se rozhodli, že chcete vyměnit stará okna za nová, případně se rozhodujete pro výstavbu střešních oken, měli byste si rozmyslet i typ materiálu. Dřevěná, plastová nebo hliníková okna, rámy, dveře, světlíky – všechny otvory, jimiž má pronikat světlo a proudit vzduch, si žádají důkladné promyšlení včetně kalkulace.

 

Odolnost vůči povětrnostním vlivům i nezvaným hostům

Jestliže jste se rozhodli pro stavbu domu s obřími skleněnými plochami, jako jsou francouzská okna nebo celé dveře, určitě jsou na místě obavy, zda plastová okna vydrží jako ta z hliníku. Pokud ještě k tomu nejste příznivcem unifikovaných plastových modelů a chcete mít něco opravdu speciálního, vaše volba hliníku je správná. Vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, nezvaným hostům i nadčasový design – to jsou přednosti, jakými se pyšní hliníková okna, hliníkové dveře i střešní světlíky z hliníku.

 

Izolační schopnosti na stejné úrovni jako u plastu

Odolnost není jediným pozitivem zmíněného materiálu. S hliníkem se dobře pracuje, lze jej spojovat s pomocí šroubů, rohů, případně lze slepovat. S ideální povrchovou úpravou přežije takříkajíc vše, nikdo neporučí větru, dešti, aby střešní okna, skleníkové výplně či francouzská okna poničil. Malá teplotní dilatace hliníkových profilů umožňuje výrobu velmi rozměrných skleněných výplní. Hliníková okna i dveře se dají v současnosti izolovat v totožné míře jako okna z plastu, stejně jako se rámy dají vyplnit izolačními trojskly.

 

Povrchová úprava dodá hliníku elegantní a moderní vzhled

Hliníková okna i hliníkové dveře se mohou barevně sladit s fasádou domu tak, že nepůsobí jak takzvaná pěst na oko. Jako úprava se používají laminované fólie, práškové lakování, dekory dřeva anebo hliník bez povrchové úpravy. Okna s hliníkovým opláštěním nepůsobí robustně ani budově nedávají nepatřičný vzhled továrny. Pořiďte si celohliníková, dřevohliníková nebo plastohliníková okna, jež působí elegantně, moderně, a ještě mají dlouholetou životnost.
Jeden komentář u “Hledáte odolný a elegantní materiál na okna? Vyberte si hliník

  1. Marie napsal:

    Trochu bych článek doupravila – hliníková okna nemají izolační vlastnosti ve stejné míře, jako plastová okna…mají je lepší. Samozřejmě záleží na 2 konkrétních produktech, které by se porovnávaly, ale všeobecně jsou ty vlastnosti lepší. Proč se hliník příliš nepoužívá u rodinných domů je jeho cena. Nicméně ve školách, obchodních budovách, administrativních budovách, všude kde jsou okna a dveře hodně namáhány by se měl volit hliník. Právě kvůli jeho výdrži a izolačním vlastnostem.
    Ještě záleží na sklu, o čemž se v článku nepíše. Vybrané sklo rovněž ovlivní vlastnosti okna. Tady jsou informace o izolaci skel v hliníkových rámech: https://www.pramos.cz/okna/hlinikova-okna/sklo/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *