Search

Foukaná izolace nás zachránila

Již dlouhá léta jsem v našem domě řešila nepříjemné úniky tepla, které se nedalo žádným způsobem regulovat. Poté, co přišel na svět náš první syn a dorazila rovněž i první vysoká platba za energie, rozhodla jsem se s úniky tepla začít bojovat. Přece jen v rodinném rozpočtu tyto peníze velmi chyběli. Obrátila jsem se tedy na společnost, která se zabývá aplikací, která nesen název foukaná izolace. Tato izolace měla podle všeho zaizolovat respektive zateplit byt a zabránit tak zbytečnému topení pánu bohu do oken. Obávala jsem se ale toho, že u nás doma nepůjde využít, jelikož máme spoustu místností v domě, které se pyšní trámovými stropy a také dutými příčkami a o podlahách ani nemluvě. Ovšem k mému údivu mne vyvedl velmi bystrý a zkušený pán, který se ve firmě touto izolací zabývá, z omylu. Neváhala jsem tak a naplánovala si schůzku u nás doma i s cenovou kalkulací a světe div se, cena byla více než přijatelná. Tudíž se mohlo začít se stavebními pracemi, co nevidět.

 

Foukané izolace mají své výhody jak v zimě, tak i v létě

Dříve jsem se příliš o foukané izolace nezajímala a to byla možná velká chyba. V momentě, kdy u nás doma probíhala práce s foukanou izolací na plný plyn, jsem se totiž dozvěděla, že nás tato izolace ochrání nejen v zimním období, ale i v tom letním. V letních měsících totiž izolace nepropustí do domu takové teplo a v domě tak bude čerstvý vzduch a příjemné klima i tehdy, budou-li venku panovat tropy. Nepotřebujeme tak žádné další vychytávky, díky kterým bychom měli v létě doma příjemně chladno, jako například venkovní žaluzie a podobně. Stačilo si pořídit foukanou izolaci a je po problémech.

 

Plíseň, hmyz ani hlodavci nemají šanci

Nejenže mají foukané izolace tu vlastnost, že jsou ohnivzdorné, nýbrž jsou odolné i vůči různým plísním, hmyzu a také hlodavcům, kteří by chtěli navštívit náš příbytek. Tuto vlastnost rovněž v rodině s dětmi velmi oceňuji a jsem za ni s mužem nesmírně ráda. Nyní již tak nemusíme počítat každou korunu na energiích a můžeme si v klidu užívat rodinného života bez starostí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *