TIPY

Elektrické podlahové vytápění jako úsporné řešení

Na každém kroku slyšíme o nízkoenergetických domech, o revolučních nízkonákladových novostavbách, ale co ve skutečnosti dělá tyto domy tak úsporné a zákazníky žádané? Především pak technologický pokrok a ve způsobu zajištění chytrého a zároveň ekonomického vytápění. Právě vytápění bytových jednotek a domů stojí každoročně nemalé peníze, proto se v dnešním článku podívejme na elektrické podlahové vytápění a jeho nevyvratitelné výhody. I přes to, že je v České republice rok od roku přívětivější zimní sezóna, bez tepla se zkrátka ještě neobejdeme.

 

Kvalitní elektrické podlahové vytápění

Za předpokladu, že je váš dům kvalitně zateplen, můžete popřemýšlet o důmyslném a zároveň čistém elektrickém vytápění. Podlahové vytápění znali již staří Římané nebo Korejci, kteří vháněli ohřátý vzduch z ohniště do nainstalovaných kanálků v podlaze.

Moderní doba pokročila a podlahové vytápění se již pozvolna stává standardem všech nových domů. Hlavní výhoda tkví v rozprostření tepla do celé místnosti s konstantní teplotou, což klasický radiátor nezajistí. Podlahové vytápění výrazně snižuje nepříjemný pocit cirkulace vzduchu v místnosti.

 

Jak elektrické podlahové vytápění funguje?

Elektrické podlahové vytápění pracuje na principu zahřívání topných kabelů, také rohoží nebo tenkých fólií. Podle druhu podlahové krytiny se následně volí typ akumulační, smíšený nebo přímotopný.

Tam kde je vyžadována akumulační schopnost podlahy nemůže být zajištěna taková hospodárnost a úspora, jak by se dalo očekávat, proto se zde volí teplovodní systém. Podlahové vytápění si vystačí s mnohem menším množstvím ohřevu a přes to dokáže místnost vytopit mnohem rychleji a na delší dobu než zvládne klasický radiátor.

Pokud vás zajímají i další informace o podlahovém vytápění, navštivte internetové stránky prodejce na adrese http://www.topeni-koupelny.cz/.

 

Související příspěvky

Jak na pojištění nemovitosti, domácnosti nebo majetku?

redakce

Parametry kamer, které byste měli znát před nákupem

redakce

Zařizování interiéru: Nejčastější chyby, které děláme

redakce