TIPY

Dřevěné sochy vyřezávané motorovou pilou – efektní umění

U tvůrce dřevěných soch se vyžaduje rozvinutý smysl pro proporcionalitu, kompozici a prostorovou představivost. Pro výrobu dřevěných soch je lepší používat měkké dřeviny – lípa, osika, vrba, topol, smrk a borovice.

Dřevo má zvláštní strukturu, což je patrné na řezu stromu: dřevěná plastika je díky tomu krásná a má výraznou strukturu. Zahradní dřevěné sochy z měkkého dřeva s charakteristickou texturou jsou jedinečné – máte k dispozici zcela unikátní a nenapodobitelné dílo. Je-li socha vyrobena z tvrdého dřeva (dub, hruška, akácie) s odlišnou strukturou, není třeba jemných detailů. Socha má svůj jedinečný styl, formu a charakter.

 

Pro výrobu dřevěných soch se musí použít jen kvalitní nezávadné dřevo

Což je pochopitelné. Jen suché dřevo bez trhlin od hmyzu, plísně a hniloby, stojící nejméně jeden rok na suchém místě, dá záruku dlouhé životnosti.  Efektní dřevěné sochy jsou čím dál více oblíbené. Mnoho majitelů venkovských domů se snaží oživit svou zahradu těmito originálními výtvory. Existuje mnoho různých způsobů, jak zvelebit okolí domu, chalupy nebo chaty. Ovšem krása dřevěných soch hraje ve výběru prim. Nelze jim odolat, jsou předmětem zvláštního zájmu, protože jde o umění, které hned tak někdo neovládá.

 

Propadnete i vy kouzlu dřevěných soch vyřezávaných motorovou pilou

Nelze od mistra Radima Sibery, který se tomuto umění věnuje řadu let, odejít bez toho, že byste si nějakou pěknou dřevěnou sochu neodnesli sebou. Výběr je velký – andělé, sochy Moai, zvířata, dřevěné dárky a spoustu dalších výtvorů na vás čeká v Nekoři, obci na rozhraní Podorlické pahorkatiny a Orlických hor. Řezba dřeva je velmi krásný a estetický druh umění. Někdy je velmi těžké uvěřit, jak krásné a nádherné detaily se dají vytvořit řetězovou pilou – nejvíce zdánlivě nepoužitelným nástrojem pro jemnou práci.

Související příspěvky

Soukromí pro vaše lodžie

redakce

Interiérové a posuvné dveře s puncem luxusu

redakce

Kompresor pořizujeme podle několika kritérií

redakce