TIPY

Dřevěné prvky do interiéru

Obliba dřeva v interiéru neustále stoupá. Není divu! Tento materiál působí v místnosti útulně a zvyšuje tak dojem teplého domáckého prostředí. Moderní studené domy plné skla a kovu nikdy nebudou vyzařovat takovou přívětivou auru jako ty, kde jsou voňavé dřevěné obklady.

 

Podlaha v přírodním stylu

Dřevo jako materiál je pro výrobu podlahových krytin jako stvořený. Díky jedinečné struktuře každého kusu docílíte originálního vzhledu, který už nikdy nezopakujete. Mimo estetické vlastnosti je třeba zmínit také snadnou údržbu. Při běžném úklidu si vystačíte s vysavačem a vlhkým mopem. Jednou za čas je vhodné sáhnout po speciálním oleji, jež dodá lesk a zároveň zamezí případnému praskání.

Podlahové palubky nejsou nijak náročné na instalaci. S trochou šikovnosti si s jejich pokládáním hravě poradí každý domácí kutil. Další pozitivní vlastností dřevěných podlah je dlouhá životnost a odolnost. Není důvod se obávat ani mechanického poškození. Palubky bývají ošetřeny pomocí různých moderních technologií a laků, takže jejich povrch hravě odolá škrábancům a jiným nevzhledným oděrkám.

 

Obklady nejen do obýváku

To, že příroda má pozitivní vliv na lidskou psychiku, je všeobecně známý fakt. Pokud si na stěny do svého obydlí zvolíte obkladové palubky, již po velmi krátkém čase pocítíte tento příjemný pocit na vlastní kůži. Stejně jako tomu bylo u dřevěných podlah, i v tomto případě máte při správné péči zaručenou dlouholetou životnost. Palubky lze zakoupit v různých barvách a šířkách, takže se hodí do každého typu obydlí.

Věděli jste, že tento přírodní materiál nemusí být nutně pouze v interiéru? Není problém nainstalovat dřevěné obložení také do vnějších prostor. Při speciální úpravě se palubky dají použít i do prostor s extrémně namáhavým prostředím, jakým jsou sauny. Poddejte se kouzlu dřeva a vytvořte si tak doma či na chalupě pohodovou atmosféru.

Související příspěvky

Buďte cool se skleněnými doplňky od Leonarda

redakce

Čím LED žárovky válcují konkurenci? Důvodů je hned několik!

redakce

Jak postupovat při koupit nemovitosti a nenaletět makléřům ani prodávajícím

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.