TIPY

Dřevěné podlahy jsou ideálním řešením pro každý dům i byt

Vybrat tu pravou podlahu je často pořádný oříšek. Na jednu stranu je nabídka na trhu opravdu široká, na druhou stranu se v ní mnohdy jen těžko orientujeme. A vyznat se v rozdílech mezi různými typy podlah rozhodně není snadné. Proto je třeba nejprve si ujasnit, jaká kritéria by měla naše nová podlaha splňovat. Dost možná pak vybereme tu dřevěnou.

 

Jaké vlastnosti jsou u podlahy ty nejdůležitější?

Vysoká odolnost

Podlaha je každý den zatěžována, proto je důležité, aby byla dostatečně kvalitní. Její povrch by se neměl běžným provozem příliš opotřebovávat. Skvělou volbou jsou třívrstvé dřevěné podlahy, které bez problémů odolají teplotním výkyvům i vlhkosti.

Dlouhá životnost

Pořizujeme-li novou podlahu, chceme, aby vydržela funkční a krásná dlouhou řadu let. Dřevěné podlahy mají tu výhodu, že je lze relativně snadno opakovaně renovovat. Pouhé přebroušení a nové ošetření povrchu jim dokáží vrátit původní vzhled. Kvalitní dřevěná podlaha tak vydrží i několik desetiletí.

Pohodlí při chůzi

Podlahy, které nezatěžují naše klouby, nejsou úplně tvrdé a při chůzi alespoň lehce pruží. I tady vyhrávají ty dřevěné. Navíc nikdy nestudí.

Estetický vzhled

Přírodní dřevo má nádhernou kresbu a příjemné barvy. Skvěle se hodí do moderních interiérů i do bytů zařízených starožitným nábytkem. Dřevěná podlaha dodává místnostem nádech luxusu.

Ekologičnost

Životní prostředí bychom měli chránit. A právě dřevo je skvělý obnovitelný zdroj. Pokud si pořídíme dřevěnou podlahu, příroda nám poděkuje.

 

Z jakých druhů dřevěných podlah si můžeme vybrat?

Na trhu jsou dostupné podlahy z různých druhů dřevin. Navíc se vyrábí celá řada různých typů dřevěných podlah. Vedle klasických parket nebo prken se nabízí také moderní třívrstvá dřevěná podlaha, jejíž velkou výhodou je snadná a rychlá pokládka.

Související příspěvky

Infratopení – efektivní a úsporné vytápění interiéru domácností

redakce

Pryč s bolestí krku po probuzení!

redakce

Tradiční křišťál v moderních interiérech? Hitem jsou lustry i designové lampy!

redakce