INSPIRACE TIPY

Dá se do vašeho interiéru dostat více denního světla?

Kanceláře, průmyslové prostory, ale i rodinné domy a chalupy. To všechno jsou objekty, kde se osoby pohybují většinu dne. Do všech těchto prostor by měl být zajištěn dostatečný přívod denního světla, abyste zbytečně nemuseli využívat elektrické osvětlení i přes den. Nejenže je umělé osvětlení samozřejmě drahé, ale také není zdravé pro náš zrak. Myslíte si, že by si váš interiér zasloužil více světla, ale nevíte, jak ho dostat dovnitř? Nechte si vše odborně posoudit!

 

Nechte si provést výpočty a studie

I v oblasti množství přírodního denního světla v interiéru je možné nechat vytvořit výpočty a posudky. Právě tyto výpočty a posudky denního světla v interiéru mají za úkol odhalit, jak moc nebo málo je daný interiér osvětlen, vzhledem ke své velikosti a umístění. Rozhodně tyto studie neumí provádět každý. Je zapotřebí zkušený profesionál. Ani o toho ale na našem trhu nemusí být nouze.

 

Jednoho takového si nyní představíme – Martin Krejný

Právě Martin Krejný je totiž specialistou v oblasti výpočtů a posouzení množství denního světla v interiéru. Martin Krejný je odborným konzultantem společnosti WT- Windows Tomorrow s.r.o., kde se specializuje přímo na výpočty denního osvětlení v interiéru, prováděné v odborném programu DIALux. Kromě posudků dokáže pan Krejný také vytvářet dokumentaci denního osvětlení pro kolaudační řízení. Na základě výsledků měření a při nedostatečné hladině osvětlení také Martin Krejný připraví návrh, jak tuto situaci vylepšit.

ZÁVODNÍ KUCHYŇ

Rendr a svítidla 2

Za pomocí světlovodů Solatube do interiéru více světla

Unikátním řešením, které Martin Krejný využívá při zjištění nízkých hodnot přírodního svitu v interiéru, jsou světlovody Solatube. Tyto světlovody jsou výrobkem, který dokáže přenést denní světlo z exteriéru do interiéru. Na střechu budovy je umístěna kupole, která světlo zachytává a dál převádí do tubusu. Tubusem z vysoce odrazivého materiálu světlo putuje dále až do místnosti, kde je zapotřebí a s pomocí difuzéru se zajistí jeho efektivní rozptyl.

 

Detailní informace o funkci světlovodů se dozvíte přímo na www.solatube.cz. Více informací o službách Martina Krejného najdete na www.martinkrejny.cz.

Solatube-logo-s-dovetkem

Související příspěvky

Specialisté na držáky a stojany pro monitory i TV

redakce

Hrátky s čísly nekalých prodejců tepelných čerpadel

redakce

Garážová vrata Hormann jsou stále na špici

redakce