TIPY

Co vše magnety dokážou a kde je sehnat? Prodej magnetů v Praze!

Magnetismus je na první pohled skoro až magická síla, která má spoustu možných využití. Od těch známých, až pro ty, které spousta z nás ani nezná. Jejich využití může být na první pohled větší, než se zdá.

Magická síla magnetů

Trvalé magnety jsou tvořené z takzvaných “magneticky tvrdých materiálů”, které jsou schopné zachovat svou magnetickou polarizaci (tedy schopnost fungovat jako magnet) i mimo elektrický obvod, což je jejich hlavní odlišnost od elektromagnetů, které fungují jako magnety pouze pod napětím. Většinou mají dva póly, ale některé jich mohou mít i víc, podle jejich potřeby a využití.

Využití magnetů v kanceláři…

Magnety mají širokou škálu využití. První, co většinu lidí asi napadne, je klasická magnetka na lednici, pro uchycení vzkazů, či jen tak prostě na ozdobu. Jejich síla nebývá zrovna velká, ale ty silnější příchytné magnety mohou udržet i sešit. Více užitečné jsou například magnetické držáky, které mohou mít sílu i 400 newtonů a mohou tak udržet až 40 kg.

Originálnější využití magnetů v kanceláři či dílně může plnit magnetický smetáček nebo tyčový sběrač, který se dá využít pro sesbírání zapadlých šroubků, špendlíků a napínáčků. Časté je například magnetické těsnění, pro uzavírání skříní, posuvných dveří či sprchového koutu.

… i v průmyslu

V průmyslovém využití je možností ještě více. Separátory kovových příměsí se hodí pro oddělení směsí, v nichž je jedna složka magnetická, jako například ocel, nebo pro recyklaci. Dále se pak magnety používají ve slévárnách, pro přichycení menších dílů ve formě. Magnety se také používají v tiskařském průmyslu pro uchycení tiskařské matrice.

Magnety se dají koupit třeba od firmy ABCmagnet v Praze. Mají zde všechny možné druhy magnetů, které by se Vám mohly hodit. Od kancelářských magnetů přes svařovací držáky až po zakázkovou výrobu, kdyby Vám žádný z nabízených produktů přímo nesedl a potřebovali byste výrobek na míru.

Související příspěvky

Rekuperací vzduchu minimalizujete ztráty tepla až o 90 procent

redakce

Originalita a cit pro detail

redakce

O výhodách i nevýhodách solárních panelů aneb Vyplatí se vám sluneční energie?

redakce