Search

Co miluji na studentském životě? Párty, nezávislost a zase párty

Je to skvělý pocit, když víte, že nemáte nikoho za zadkem, kdo by vás věčně kontrolovat. Ano, já chápu, ve spoustě ohledech to rodiče myslí dobře, ale i taková dobrota má své hranice. Například, když vás někdo peskuje, že nemáte správně zastrčený svetr v kalhotách, nebo že si dokonce špatně nabíráte polévku (a že je v tom skrytá věda, viďte). Takže, když jsme s kamarády přišli studovat do Prahy, bylo to prostě něco jiného.

Společně hezky na bytě, nemusíte hlásit předběžný čas, kdy se vrátíte domů (který stejně v průběhu večera tak třikrát změníte) a nemusíte řešit spoustu dalších věcí, které nás rozčiluje. Byli jsme úplně jako ze seriálů „Přátelé“, až na to, že naštěstí nikdo z nás teda nepoužíval zubní kartáček na čištění záchodového odpadu a nikdo nechodil nikoho šmírovat do koupelny.

Ale takový život měl i svá menší rizika. A tou se říká úklid. Nikomu z nás se nechtělo do těch horších prací, protože mezi školou a naším sociálním životem na to prostě nebyl čas. On by se sice asi našel, ale nikdo z nás ho nehledal. Našli jsme mnohem elegantnější řešení. Že se složíme a najmeme si úklidovou firmu. A věřte mi, stojí to za to, protože když se to rozpočítá, stojí vás to vážně málo a vy máte po starostech a majitel bytu vám nebude říkat, že jsme hrozně zašpinili jeho koberec.

My si ho například nechali vyčistit od úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 8 a měli jsme po problému. Jednou za čas to finančně nezruinuje ani studenta, i když jsme pověstní tím, že se snažíme ušetřit, kde se dá. Tohle se nám vyplatilo jak časově, tak finančně.

Vyzkoušejte impregnaci na okna od firmy „ Výškové práce Praha 8“

Náš panelák má 12 podlaží, takže jsou okna na chodbách skoro pořád špinavá, protože je moc uklízečka neumývá. Ne, že bych se jí divila, já bych to v takovým dvanáctým patře nedělala. Já sama bydlím ve třetím patře, a když mám u sebe doma umývat venkovní stranu oken, tak mám taky pěkný závratě a dělám to jen s velkým sebezapřením. Takže jsme se rozhodli, že si je necháme umýt od úklidové firmy.

34823242 - cleaning windows with special squeegee

A po prozkoumání několika článků a recenzí se nám ve výsledku nejvíce zamlouvala firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce, mytí oken Praha 8, čištění fasád, i když cena jejich služeb byla o něco vyšší. Ale zase na internetu všichni psali, že se to vážně vyplatí, tak jsme si řekli, že to riskneme. A všichni jsme v baráku s nimi byli moc, ale fakt moc spokojení. Práci odvedli fakt dobře, okna byla hezky čistá a moc hezky vyleštěná. Pro snazší budoucí údržbu na okna ještě aplikovali impregnaci na okna, po níž se špína na oknech tolik neusazuje a vzniklá špína jde potom dolů pouhým proudem vody, což za nás vždycky vyřeší déšť.

Zaměstnanci z firmy A SERVIS byli navíc velice vstřícní a komunikativní a nebyli s nimi vůbec žádné problémy. Ještě jsme zjistili, že se zabývají i odstraňování graffiti, což je určitě výhoda, protože máme ověřenou kvalitu jejich servisu, takže pokud se na našich zdech objeví nevítaná sprejová čmáranice, nebo nějaká podobná ohavnost na ten způsob. My si od nich pro jistotu dali antigraffitový nátěr, aby případné odstraňování bylo bez problému a méně finančně náročné. Pro jejich profesionalitu a kvalitu bych je chtěla proto všem doporučit.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *