TIPY

Co dělat, když se na vašem majetku objeví graffiti?

Graffiti je oblast umění, která se rozvíjí už několik desítek let. Pečlivě propracované kresby sprejem mohou vypadat opravdu krásně, ale měly by se nacházet jen na k této činnosti určených plochách. Určené plochy rozhodně nejsou zídky u vašeho pozemku, fasáda vašeho domu nebo vaše garáž. A právě na těchto místech se objevují graffiti nejčastěji. Co v takovém případě dělat?

Nahlásit policii, ale ta za vás plochu nevyčistí

Pokud se na vašem majetku objeví graffiti a vy k jeho vytvoření nikomu nedáte povolení, jedná se o poškozování cizí věci, tedy o přestupek. Rozhodně tedy kontaktujte policii, která se pokusí celý případ vyřešit a zajistit, aby se to už znovu neopakovalo. O odstranění graffiti se ale budete muset postarat vy sami. V případě nalezení pachatele mu budou náklady na odstranění naúčtovány. Nyní se zaměříme na to, jak odstranit graffiti.

 realizacebydleni.cz_graffiti_cz_01

Vlastními silami jen těžko

Dosáhnout dokonalého odstranění graffiti vlastními silami bez odborného vybavení, je prakticky nemožné. Jen stěží dosáhnete dokonalého vyčištění. Pokud ano, velmi pravděpodobně dojde k porušení povrchu, na kterém se graffiti nachází. Zejména pokud jde o savé povrchy, jako je beton, fasáda nebo omítka. Celý proces odstranění graffiti byste měli raději přenechat odborníkům se specializovaným vybavením a stroji. I takové firmy se na našem trhu dají najít.

Nejefektivnější metodu využívá ARS Axiom real s.r.o.

Společnost ARS Axiom real s.r.o. je na našem trhu specialistou na čištění fasád od všech druhů nečistot pomocí technologie pískování neboli tryskání. Tato technologie dokáže zajistit i dokonalé odstranění graffiti ze všech druhů povrchů, aniž by došlo k poškození podkladu. Jak probíhá postup při odstraňování graffiti a čištění fasád, se dozvíte v tomto článku. Aby se situace již neopakovala, můžete povrchy opatřit také ochranou proti graffiti. Ochranu tvoří antigraffiti nátěry, které vytvoří hydrofobní efekt – savý materiál změní v nesavý. Případné graffiti pak zvládnete smýt sami.

Související příspěvky

Ceny energií lze fixovat jen na měsíc

redakce

S koupí nemovitosti pomůže nový realitní portál CINCINK

redakce

Češi fandí zateplení, třetina chce zateplit do pěti let

redakce