Search

Chcete snížit svůj účet za energie? Nechte si poradit!

Už vás nebaví, jak se přes zimu navýší účty za energie? Máte pocit, že děláte všechno stejně, akorát si občas trochu více zatopíte? Pokud jsou však účty vysoké, může to znamenat, že porušujete několik pravidel pro energeticky nenáročné bydlení. Jenže jak to napravit? Podívejte se, kde vám dokážou poradit.

 

Internetové poradenství

Kolem energií panuje poslední dobou trochu zmatek a pravdivé rady ohledně šetření se míchají s fámami, které v ničem nepomohou. Na bezplatné internetové službě E.ON Rádce můžete využít přehledné články s radami, jak na úspory energií. Najdete zde nejenom tipy na úsporu elektřiny, ale nechybí ani ekologická doporučení. V případě potřeby je možné obrátit se přímo na energetické poradce, kteří vám nabídnou řešení odpovídající vaší situaci. Sestaví analýzu energetické náročnosti budovy a poradí vám i jak se vypořádat s dotacemi. Energetické poradce můžete navštívit osobně v Brně a Českých Budějovicích nebo je kontaktovat na poradce@eon.cz nebo na čísle 800 773 344. Jejich služby lze využít bezplatně.

 

Pasivní bydlení na dosah

Základním parametrem nízké spotřeby energií je jejich malý únik a eliminace zbytečného plýtvání. Toho je dosaženo v takzvaných pasivních domech. V praxi se jedná o důkladné zateplení fasády a použití dobře těsnících oken, dveří a rekuperace vzduchu. Rekonstrukce a dotace jsou často poměrně složitým tématem, takže se s žádostí o pomoc opět můžete obrátit na energetické poradce. Ti vám mohou pomoci s vyřízením žádost o dotaci.

 

Na úsporná opatření myslete každý den

Ale pokud na ně myslet nechcete, pořiďte si chytré automatické systémy, které se o některé problémy postarají za vás. Patří sem například moderní bojler pro úsporu vody. Další možností je například termostatická hlavice k radiátoru, díky které snadno regulujete teploty v domě nebo bytě. Více konkrétních rad je pro vás připraveno v rádci.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *