TIPY

Chcete klimatizovat svou domácnost? Jaké máte možnosti?

Možnost nastavení maximálně komfortního vnitřního klimatu v domácnosti je v dnešní době brána jako jedna z nejdůležitějších součástí moderního bydlení. A to nejen v zimním období, kdy potřebujete zvýšit teplotu v interiéru, ale také v létě, kdy je naopak zapotřebí teplotu snižovat a zabránit přehřívání. A přesně to dokáží zajistit klimatizace. Ty už dávno nejsou jen součástí velkých firemních komplexů. V dnešní době jsou považovány i za součást moderních domácností. Jaké jsou možnosti klimatizací do interiéru bytů a rodinných domů? Přesně na toto téma se zaměříme v dnešním článku.

 

Základem jsou klimatizace single

Klimatizace do bytu a domu mají 2 základní provedení. Lišit se mohou svým výkonem. Do domácností se prodávají modely s rozsahem výkonu od 2,5 do 7,0 kW. Jako základní druh jsou považovány klimatizace Single, tedy samostatné. Skládají se z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky. Venkovní jednotka zajistí úpravu vzduchu a vnitřní jednotka jeho rozptýlení v interiéru. Provedení vnitřních jednotek může být specializované na zavěšení na zeď nebo na parapet. Velmi žádané jsou v současnosti modely s invertorovou technologií, které dávají uživatelům možnost výběru širokého spektra produktů.

single-system

 

Klimatizace multisystém do více místností

U klimatizací multisystém ( multi-splyt systémů) je také jejich základní součástí jedna exteriérová jednotka. Hlavní rozdíl je ale v tom, že jedna venkovní jednotka může ovládat i několik jednotek v interiéru. Podstatnou výhodou instalace je snížená náročnost na stavební prostor pro venkovní jednotku, a také snížené náklady na instalaci při zachování vysoké energetické účinnosti. Tyto klimatizace mohou fungovat také jako tepelné čerpadlo. Mohou tedy nejen ochlazovat interiér, ale také zvyšovat jeho teplotu.

 

Kde a jak vybírat?

Pokud chcete do svého domu či bytu vybrat tu nejvíce vyhovující klimatizaci, rozhodně byste měli nakupovat u specializovaných prodejců v této oblasti. Mezi největší tuzemské specialisty na klimatizace, nejen do domácností ale i pro komerční využití, patří společnost M-Klima.cz. Ta má ve své nabídce širokou škálu modelů klimatizací od výrobců značek LG, Toshiba, Hokkaido a Daikin.

Související příspěvky

Jak udržet pořádek v koupelně

redakce

Posviťte si na opravdový dárek z lásky

redakce

Když není věřitel, jako věřitel

redakce