Search

Bílé komody jako všemocní pomocníci

Dodatečný úložný prostor, elegance pro ložnici i obývací pokoj. Přesně tak, řeč bude tentokrát o komodách, které jsou u nás v různých podobách doma už celá dlouhá desetiletí. Nehledejte už ponožky, budete je mít pečlivě uložené v jedné ze zásuvek. Bílé komody se skvěle uplatní i v užší chodbě, takže se nebojte, že by vás snad okrádaly o místo v malometrážním bytě – to právě naopak!

 

Jak si vlastně vybrat ideální komodu do našich domovů?

Velkou výhodou komody je mimo jiné to, že může být postavena v prakticky jakékoliv místnosti. Existují také dva různé typy komod, a sice kombinované a zásuvkové. První varianta nabízí i pár poliček, v zásuvkové komodě máte vždy stoprocentní přehled. Ideální do ložnice, chodby nebo předsíně. Někdy nepostačuje klasická šatní skříň a není kam ukrýt spodní prádlo nebo ponožky, právě tehdy přijde ke slovu právě komoda… klidně i na nějakou tu pěknou stolní lampu.

Provedení je hodně pestré, komody se totiž vyrábějí z lamina, masivu nebo v kombinaci s kovem. V ohledu životnosti to vyjde dost podobně, takže v tomto směru je nutná volba jen kvůli designovému provedení a sladění se zbytkem místnosti. Koupelnové potřeby nebo trička a ponožky, ale třeba i doklady a různé další papírové materiály, je celkem jedno, co do klasické komody umístíte. Důležité je, aby byla funkčním kusem nábytku, k čemuž je ostatně už posledními desetiletími přímo předurčena.

Klíčová je praktičnost, zásuvka musí jít bez problémů zasunout a vysunout, větší hloubka pak znamená, že zásuvka pojme spoustu triček navíc. A obecně, když chcete mít z komody i prádelník, je hloubka naprosto žádoucí. Chcete raději nízkou a širokou nebo vysokou a úzkou komodu? Její vzhled nesmí zasahovat do koncepce dané místnosti, to je třeba si rozmyslet samozřejmě ještě před koupí. Jedině tak budete stoprocentně spokojeni.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *