TIPY

Bezvodý pisoár ušetří 945 litrů vody měsíčně

Víte, kolik vody použijete měsíčně na splachování? Vypočítali jsme to za vás a v dnešním článku vám to povíme. Také se od nás dozvíte, jak to změní bezvodý pisoár.

Bezvodé pisoáry jsou stále oblíbenější především v restauracích a nákupních centrech, pomalu si ale nacházejí místo i v moderních domácnostech. Proč? Čtěte dál a zjistěte to.

 

Ekologicky & ekonomicky

První a největší „pro“ bezvodých pisoárů nás přivádí k první otázce: kolik vody potřebujete měsíčně na splachování – nebo přesněji kolik jí s bezvodým pisoárem nepotřebujete?

Vezmeme si na pomoc modelovou rodinu, říkejme jim třeba Novotní. Paní Novotná má manžela a dva syny. Každý z nich chodí na „malou“ přibližně 7× denně, to je 21× za všechny mužské‑Novotné dohromady, měsíčně pak 630×. S každým spláchnutím běžného pisoáru by spotřebovali 1,5 l vody, u „normálního“ záchodu od 3 l výš.

Počítejme s úspornou „pisoárovou“ variantou. Novotní tedy potřebují 630 × 1,5 l měsíčně, to je 945 l. A víte, kolik by potřebovali s bezvodým pisoárem? Ani litr. Pisoáry EcoStep se totiž nesplachují ani nezalévají vodou.

 

Jak to tedy funguje?

Jednoduše: povrch pisoáru je vždy z materiálu, na kterém neulpívá tekutina, a tak všechno steče do odpadu. Ten uzavírá speciální patentovaný ventil, který zabraňuje pronikání zápachu. Mimochodem, věděli jste, že moč (odpusťte nám, že o tom mluvíme) sama o sobě nezapáchá? „Smrdět“ začne až při kontaktu s vodou, která do bezvodého pisoáru vůbec není zapojená.

Všechny bezvodé pisoáry fungují na podobném principu, a přece je mezi nimi rozdíl. Pisoáry EcoStep nemusíte vůbec zalévat a jejich ventil vydrží minimálně půl roku – a to mluvíme o plném provozu v obchodím centru.

 

A co údržba?

Nevíme, jestli u Novotných uklízí paní Novotná, nebo její manžel, s čištěním bezvodého pisoáru by ale neměl problém ani jeden z nich. Stačí ho totiž postříkat biologickým čističem – a je to.

Vida, tohle byl ale krátký odstavec! O údržbě bezvodých pisoárů se totiž víc říct nedá. 🙂

 

Shrňme si to

Tak tedy: jaké jsou plusy bezvodých pisoárů?

  • Ušetříte minimálně 1,5 l vody s každým použitím. Svou přesnou úsporu si můžete spočítat pomocí online kalkulačky.
  • Vaše domácnost bude ekologičtější – protože jen třídit odpad nestačí.
  • Zbavíte se zápachu.
  • Údržba vám zabere sotva půl minuty.

Zajímá vás o bezvodých pisoárech víc? Mrkněte na web EcoStep.cz, kde najdete i další tipy, jak ušetřit vodu a energii.

Související příspěvky

Zima už je tu! je čas zjistit, jestli jsou vaše radiátory v dobrém stavu a stoprocentně účinné…

redakce

Stěhování bytů a spotřebičů

redakce

Kombinace plastu a hliníku dala vzniknout novému druhu oken

redakce

1 komentář

Jouda 16. 6. 2021 at 12:11

Našel jsem si na http://www.ecostep.cz ten jejich slavný web, kde prodávají pisoáry za 15 000 Kč a zjistil jsem, že ročně ušetřím rovných 96 Kč, když jsme doma tři chlapi, tak tři stovky. Takže ho máme splacený za bratru 50 let, to je super. :)) Akorát do toho musím každý půl rok koupit za 1300 filtr :((

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.