Image default
TIPY

Bezpečná a rychlá koupě nemovitosti není utopie. Na koho se obrátit pro bezproblémový průběh?

Koupě nemovitosti je jednou z nejvíce problémových obchodních transakcí, která většinu Čechů v životě čeká. Její průběh totiž může ohrozit řada právních kliček a celý problém umocňuje fakt, že jsou ve hře často i celoživotní úspory. Jako zájemce o koupi se však nemusíte ničeho bát, pozvete-li si na svou stranu profesionály, kteří znají realitní vody jako své boty.

I v dnešní době ale bohužel stále není výjimkou tvrzení, že je přítomnost realitního makléře u koupě nemovitosti zbytečná. Ten přitom dokáže potenciální kupce ušetřit spousty nepříjemností a ochránit je před možnými riziky. „Nezřídka se setkávám s názorem, že se při koupi nemovitosti nemůže nic stát a když už se lidé obrací na realitní kanceláře, většinou je tomu v případech, kdy nemovitost prodávají. Samotná koupě však taktéž není zcela bez problémů a rizik. Ty se nejčastěji objevují již při procesu hledání nemovitosti, kdy se kupec skrze běžné realitní servery málokdy dostane k atraktivním nabídkám,“ říká David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International.

Dle něj totiž v současné době poptávka převyšuje nabídku, a tak je naprosto klíčové dostat se k nejlepším nabídkám včas. To kromě nepřetržitého monitoringu však vyžaduje i vědět, kde je nejlepší hledat. „Ty nejlepší nabídky na trhu málokdy najdete na veřejně dostupné realitní inzerci. Často jsou nabídnuty v soukromých dražbách či je má k dispozici realitní kancelář, která je však nejprve nabízí svým klientům. Obchod s nemovitostmi skrze interní databází samozřejmě využíváme i my, ale pro naše klienty nonstop monitorujeme i ostatní nabídky, a to ty veřejné i neveřejné, které klientovi promptně posíláme k posouzení,“ dodává Novotný. Vyhledání nemovitosti je přitom jednou z částí koupě nemovitosti, která trvá nejdéle a kupcům zabere spoustu času a energie.

Náročně je však i následné prověření nemovitosti, které by mělo proběhnout vždy a za každých okolností. „Každou vytipovanou nemovitost prověřujeme jak z právního hlediska, tak z technického hlediska. Naši technici se pak zaměřují i na skryté vady, které by klienta v budoucnu mohly stát statisíce. Na prohlídku s námi přitom kupec ani nemusí, obdrží od nás totiž inspekční protokol, kde se vše potřebné dočte,“ vysvětluje David Novotný.

Výhodou spolupráce s realitní společností Bohemian Estates je poté například i to, že pro své klienty dokáže vyjednat nemalé slevy, zajistí úschovu peněz a přeje-li si to klient, komunikuje i s úřady. „Úspora času od samého začátku až po finální přepis nemovitosti je skoro nevyčíslitelná. Troufám si však říct, že s námi na koupi klient ušetří i peníze. Za komplexní zajištění koupě nemovitosti si účtujeme zálohu 5000,- Kč, kterou vracíme, pokud nenajdeme vhodnou nemovitost. Naše provize poté činí 1 % z kupní ceny a 10 % z vyjednané slevy. Ta se často pohybuje v řádech několika desítek tisíc korun a klient tak v důsledku neutratí více, než na kolik byl připraven. My totiž opravdu hájíme zájmy kupujících. Od začátku až do konce,“ uzavírá Novotný za Bohemian Estates International.

Související příspěvky

Prodáváte nemovitost? Ještě před tím si ji nechte správně odhadnout!

redakce

Tepelné čerpadlo si najde místo v mnoha rodinných domech. Proč se vyplatí investice do čerpadla?

redakce

Stolní lampy 4Concepts

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.